М.Охендовський: «Ситуація відрізняється, лише у кращий бік»

Голова Центральної виборчої комісії Михайло Охендовський в інтерв’ю інформаційному агентству «Інтерфакс – Україна» заявив: «Станом на шосту годину ранку 16 грудня 2013 року підрахунок голосів виборців було завершено усіма без винятку 649 дільничними виборчими комісіями усіх 5 одномандатних округів, де напередодні відбулося голосування. Наразі триває процес транспортування протоколів дільничних виборчих комісій та іншої виборчої документації до окружних комісій, а також введення даних щодо змісту таких протоколів до системи «Вибори». Як відомо, введення таких даних можливо лише на рівні окружної комісії».

За словами М. Охендовського, усі окружні комісії вже приймали рішення щодо необхідності уточнення окремих протоколів ДВК, зокрема у зв’язку з неправильним відображенням у протоколах відомостей щодо кількості виборчих бюлетенів, які не підлягають врахуванню. Так, на сьому годину ранку в окрузі № 94 відповідні рішення були прийняті щодо протоколів про підрахунок голосів виборців 11 ДВК, № 132 – 2, № 194 – 3, № 197 – 4, № 223 – 3. Дані щодо змісту протоколів таких ДВК, як правило, вводяться до системи «Вибори» лише після їх уточнення та повторної доставки до ОВК. Це зумовлює об’єктивні затримки із введенням інформації. В окрузі № 197 окружна виборча комісія прийняла рішення щодо повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці № 710881, у зв’язку з порушенням цілісності пакетів з бюлетенями.

– Все сказане пояснює, чому Центральна виборча комісія на цей час ще не має усіх даних щодо змісту протоколів усіх ДВК, хоча підрахунок голосів виборців, як я вже сказав, завершений усіма дільничними виборчими комісіями. Ситуація зараз є абсолютно штатною та якщо суттєво і відрізняється від минулих виборів, то лише у кращий бік,  – наголосив Голова Комісії.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату Центральної виборчої комісії

16.12.2013 р.