“Марш єдності” стартував у Тернополі

Зміни забезпечить досвідчена команда 19 березня у Тернополі стартував «Марш єдності заради порядку», зініційований командою кандидата у президенти України, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка.

У заході взяли участь чотири представники, кандидатури на ключові посади, які призначаються за квотами президента: члени команди – Віктор Трепак – потенційний керівник СБУ, Олександр Савченко – кандидат на посаду очільника Нацбанку, Світлана Заліщук – кандидатка на посаду міністра закордонних справ, Іван Апаршин – майбутній міністр оборони України.

Про відсутнього на мітингу претендента на посаду Генерального прокурора, Давида Сакварелідзе, Анатолій Гриценко сказав, що він має фахову підготовку, пробував свого часу поламати корупційну систему на посаді заступника Генерального прокурора України, не тримався за крісло, у нього – нетерпимість до корупції і гостре відчуття справедливості.

Стосовно інших, то Анатолій Гриценко переконаний, що Віктор Трепак зробить справу так, аби СБУ захищала громадян. При наступному міністрі оборони Івану Апаршину солдат буде забезпечений, в армії не буде мародерства на крові.

Світлана Заліщук на посаді міністра закордонних справ не вестиме країну у каламутні союзи – це буде курс у НАТО і ЄС.

При Олександрові Савченку НБУ стабілізує гривню, зробить так, аби кредити були доступними.

Ці думки поділяють інші учасники команди, відомі політики Дмитро Добродомов, Микола Катеринчук, Василь Гацько, Тарас Стецьків, Віктор Чумак, Єгор Фірсов, які також взяли участь у «Марші єдності».

Звертаючись до тернополян, Анатолій Гриценко наголосив, що вперше його команда зруйнувала міф про те, що українські демократи не можуть об’єднуватися. Президент може зробити багато, але тільки досвідчена команда забезпечить зміни на всіх ключових напрямках. – Вистачить уже мародерів при владі. Нам не потрібен олігархат, монополісти, які диктують ціни, тарифи, штовхають українців за межу бідності. Україна має великі ресурси, але тільки кілька сімей володіють ними. Тому нам потрібні швидкі і рішучі зміни, – заявив Анатолій Гриценко.

З виборів треба вийти сильнішими Віднедавна одна знакова подія, оприлюднена журналістами брудна афера в «Укроборонпромі», сколихнула всю країну. – Це те, з чим не можна миритися, – каже лідер «Громадянської позиції», кандидат у президенти Анатолій Гриценко.

 • За все, що заробляється нечесним шляхом на крові солдат, буде жорстке покарання. Швидкий арешт, розслідування і вища міра відповідальності. В Україні – це пожиттєва тюрма з конфіскацією майна. Але найбільше турбує не злочинність і масштаби, зазначає Анатолій Гриценко, а причетність першої особи, діючого президента, аморальність такого випадку.

 • Вся країна сплачує військовий збір, аби наші солдати були захищеними. Їх розкрадають, солдати гинуть, чи можна таке прощати? Не можна. – Не можна однією рукою тримати Томос, а іншою – мародерствувати, тим більше не можна спекулювати століттями вистражданими речами. Тому мусимо вийти з цих виборів сильнішими, – запевняє Анатолій Гриценко. – Уникнути катаклізмів у випадку, коли провладний кандидат немає шансів на перемогу і вирішить або купити, або намалювати її. Ось тоді не можна допустити ситуації, яка підштовхне агресора Путіна скористатися цим приводом. І тоді будуть нові жертви і втрата нових територій. На переконання Анатолія Гриценка, зараз Україна – на червоній лінії. Переступивши її, проглядаються два шляхи розвитку: один – падіння стрімко вниз, інший – сконцентрувавши зусилля, стрімкий рух догори. Якщо в наступні три роки виїде ще три мільйони українців за кордон на заробітки, в Україні нікому буде працювати, залишаться лише самі ресурси. Виклики, які на порядку денному

 • Серед головних викликів, які вирішуватиме команда Анатолія Гриценка після перемоги на виборах, чільне місце займатиме депрофесіоналізація. Нині важко назвати професіоналами більшість міністрів, мало досвідчених фахівців серед депутатів, суддів, лікарів, навіть плиточників. Триває падіння професійності на всіх рівнях. Саме тому Анатолій Гриценко першим представив своїх кандидатів на ключові посади в країні, аби ніхто не сумнівався у їхній професійності. І надалі, з приходом до влади, команда Анатолія Гриценка в підборі кадрів керуватиметься принципами професіоналізму, досвідченості, відкритості.

 • Інший серйозний виклик, який постане перед новим президентом і його командою – боротьба з корупцією. За оцінками команди Анатолія Гриценка (цю роботу провели спільно з фахівцями Української ради бізнесу), щороку через різні оборудки і схеми бюджет недоотримує 400 млрд грн. А ці кошти могли б піти на гідне життя пенсіонерів, на зарплати лікарям, учителям, солдатам, сім’ям учасників АТО. – Ось де іржа, яка поїдає державу зсередини. Тому антикорупційний сектор нашої програми дуже чітко виписаний, – каже Анатолій Гриценко.

 • Третій виклик – судочинство. Чи не кожен учасник «Маршу єдності» переконаний, нині його права і свободи незахищені. А без цього не може бути економіки, інвестицій, демократії, неможливо завершити жодну реформу. І ще один виклик – російська агресія. Ворог біля воріт, він нікуди не дівся. Тому нам потрібна єдність і ще раз єдність проти серйозної загрози. Професійна альтернатива здатна переконати виборців

 • Кандидат у президенти Анатолій Гриценко у своєму виступі перед учасниками мітингу торкнувся перебігу виборчої кампанії. Він зауважив, що стримано ставиться до соціологічних опитувань, бо з одного боку – це додає впевненості, з іншого – відповідальності.

 • Не просто бути кандидатом від кількох партій, потрібно виконувати не тільки свою програму, а й програми Андрія Садового, Дмитра Добродомова, враховувати думки інших політиків. Проте вже ніхто не скаже, що Анатолій Гриценко – недоговороздатний. – Так, звісно, – каже Анатолій Степанович, домовлятися з Пашинськими, Розенблатами, Порошенками я не хочу і не буду, домовляюся з тими, у кого є розуміння ціннісного розвитку країни, наші позиції співпадають і нам легко знайти спільну мову. І коли об’єднуються 7 партій навколо одного кандидата, підтримують його, то це якраз та професійна альтернатива, яка зможе переконати виборців. – Мої переваги, та моєї команди на майбутніх виборах, – у відкритості і прозорості дій, – переконаний Анатолій Гриценко.

  У мене, на відміну від чинного президента Петра Порошенка, немає власності в Росії, ні сліпих трастів, ні рахунків у офшорах. Біля мене ніколи не будуть такі люди, як Медведчук, який відстоює інтереси Росії, а будуть ті, які переймаються інтересами України. Я знаю, що таке армія, тому нікому не дозволю мародерствувати чи використовувати мільярдні кошти, зібрані платниками податків, робитиму все для того, аби безпека країни, моральність, духовність людей міцнішали.

 • Чим програма команди Гриценка відрізняється від інших? Це представлення кандидатур на ключові посади в країні, скасування примусового призову на військову службу, розвиток професійної армії. Силові органи займатимуться безпекою громадян і держави, а не прикриватимуть владоможців. Буде високою відповідальність керівників за доручену ділянку роботи. І головне – всі завдання програми і сам Анатолій Гриценко, і його команда обіцяє вирішити протягом одного п’ятирічного терміну.

 • Замість популістських обіцянок – реальні справи Учасників багатолюдного мітингу в Тернополі цікавили питання повернення окупованих територій, нереальна плата за комунальні послуги, як унеможливити фальсифікації під час майбутніх виборів. Відповідаючи на них, Анатолій Гриценко зазначив, що важливий не сам факт повернення окупованих територій, а умови, за яких це можливо зробити. Повернути Донбас можна навіть завтра, але на умовах Путіна – Медведчука. На це команда Анатолія Гриценка не піде ніколи, бо такий шлях – капітуляція. Тому Мінський план, підписаний Петром Порошенком, категорично неприйнятний.

 • Наші громадяни і ті, які зараз в окопах, і волонтери, добровольці повинні відчути, що боротьба за територіальну цілісність, незалежність України завершилася перемогою. Це означатиме, що Росія забралася з Донбасу, вивезла всю зброю, компенсувала завдані збитки. За таку перемогу готова боротися команда Анатолія Гриценка.

 • Популістські обіцянки щодо зниження тарифів на комунальні послуги використовує більшість кандидатів у президенти. У програмі команди Анатолія Гриценка чітко записано: плата за комунпослуги не повинна перевищувати 15 відсотків доходів громадян. Із тарифів заберуть непрозору корупційну складову, зарплати людям підвищать в еквіваленті до 700 – 800 євро, пенсії – до 200 євро. Це допоможе уникнути такого ганебного і принизливого явища як субсидії.

 • Стосовно можливих фальсифікацій на майбутніх виборах, то Анатолій Гриценко наголосив, що він та інші учасники виборчих перегонів неодноразово заявляли про існуючі порушення. Відкрито майже 400 кримінальних проваджень. Масштаби підкупу виборців вимірюються мільярдами гривень, вкрадених у тих же людей. Тому українці мають пам’ятати, що ці гроші – результат шахрайства, мародерства і мають кривавий слід.

 • Наступного дня після «Маршу єдності» кандидат у президенти Анатолій Гриценко у соціальних мережах подякував тернополянам, які, попри все, не зневірилися і готові відстоювати своє право на вибір і гідне життя. – Вас не звозили за рознарядкою, не змушували приходити під загрозою звільнення, не платили за участь у мітингу. Ви прийшли тому, що відчуваєте в собі силу і бажання змінити країну на краще. Тому що втомилися від брехні, фальші, корупції і брутального наступу на ваші права, – пише Анатолій Гриценко. – Тому що хочете, щоб у вас і ваших дітей було майбутнє тут, в Україні.

  Петро ГУДИМА