Майдан підтримав звернення щодо звільнення Юлії Тимошенко

Народне віче на Майдані Незалежності у Києві сьогодні підтримало ініціативу про звернення до Європейського суду з прав людини з проханням прискорити розгляд справи “Тимошенко проти України” щодо незаконності вироку у так званій “газовій” справі та ухвалити справедливе рішення про її звільнення.

Учасники акції підтримали це звернення тисячоголосним скандуванням “Юлі – волю!”.

Як відомо, друга заява Юлії Тимошенко до Європейського суду з прав людини про незаконність кримінального провадження в так званій “газовій” справі було направлено в листопаді 2012 року, після завершення всіх національних процедур з оскарження вироку Печерського районного суду Києва.

Нагадаємо, 15 липня 2013 року Європейський суд з прав людини повідомив про початок розгляду справи щодо кримінального провадження стосовно екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко у так званій “газовій” справі. Зокрема, Євросуд довів до відома уряду України другу заяву Юлії Тимошенко й запропонував йому надати до 23 жовтня 2013 року свої зауваження щодо поданих скарг. За процедурою, захист надає суду свою позицію щодо урядових пояснень.

Процедура розгляду справи в Європейському суді з прав людини не передбачає конкретних дат завершення цього процесу та оголошення за його результатами рішення.