Майдан підтримує 84 % населення на заході, а на сході 81 % його не підтримує

” Майдан сколихнув країну настільки, що Україна тепер навряд чи залишиться колишньою – говорить Gordonua.com Євген Копатько , засновник компанії Research & Branding , яка займається соціологічними дослідженнями і близька до ПР. – Як правлячі еліти , так і що знаходяться в опозиції зараз переглядають цінності”. При цьому соціолог вважає , що не можна говорити про втрату владою підтримки в суспільстві .
“Після подій на Майдані сталася якась мобілізація людей на півдні і сході країни. Ми в цьому місяці проводили опитування . Якщо на заході України Майдан підтримували 84 % населення , на сході +81 % його не підтримував. Ось така різниця оцінок ” , – розповідає соціолог. ЗМІ , на його думку , висвітлювали відбувається недостатньо об’єктивно : “Інформаційна картинка була занадто перекошена . Ми зараз намагаємося зрозуміти , чому ж медіа зайняли особливу позицію. Це , мабуть , пояснюється фактором впливу бізнес -еліти на процеси за допомогою тих медіа , які знаходяться під їх впливом ” .
Євген Копатько стверджує , що серед самих протестуючих існують протиріччя : ” Внутрішній конфлікт на Майдані очевидний , хоч про це й не дуже прийнято говорити. З одного боку – ті , хто не підтримує жодну з політичних сил , з іншого – прихильники тих чи інших партій , причому до останніх на Майдані у багатьох досить критичне ставлення ” .
Соціолог розповідає , що дослідження показують , як співвідносяться рейтинги лідерів опозиції. “У них є серйозна проблема: хто буде реальним лідером ? Називаю в алфавітному порядку , тому що їх рейтинги приблизно рівні і знаходяться між 17 і 19 відсотками : Тож , Кличко , Тимошенко , Яценюк. Рейтинг Тягнибока значно нижче. Велика частина прихильників опозиції не розглядає його як лідера ” .
Оцінюючи ступінь схильності протестуючих до радикальних дій , Євген Копатько наводить у приклад ставлення громадян до руйнування пам’ятника Леніну в Києві : ” Радикальні речі навряд чи підтримає більшість протестувальників. Ми поставили запитання киянам , частина з яких активно підтримує Майдан : як ви ставитеся до знесення пам’ятника Леніну ? 70 % поставилися до цього негативно. При цьому 55 % тих , хто готовий віддати голоси за ” Свободу” , теж негативно поставилися до знесення пам’ятника ” .
Політичну ситуацію в країні соціолог називає що зайшла в глухий кут. Дозволити її може тільки діалог влади і опозиції. ” Про необхідність діалогу говорять і з тієї, і з іншого боку , але виникає питання: а які вимоги , з яких стартових позицій починати ? Вимоги опозиції для багатьох неприйнятні. Складно відправити президента у відставку. Це досить заплутана ситуація , – каже Євген Копатько. – Якщо ми не хочемо посилення громадянського конфлікту і розколу країни , то повинні домовлятися. А люди , які представляють Майдан , але коштують поза політичних партій , повинні виступити як би в якості присяжних ” .
Соціолог впевнений , що також необхідно скрупульозне розгляд інциденту з побиттям протестуючих з 29 на 30 листопада: ” Ситуація повинна бути розглянута буквально похвилинно. Потрібно побачити всі факти , причому – подолавши емоційне напруження ” .