Майже половина росіян не бачать вигоди у допомозі Україні

49% респондентів схильні вважати, що допомога Україні не принесе Росії вигоди. 22% дотримуються протилежної точки зору, вказуючи на поліпшення відносин між країнами, зміцнення економічного співробітництва, поліпшення торговельних відносин. Ще 29% росіян вагалися з відповіддю.

Майже половина росіян не бачать вигоди у допомозі Україні

Близько половини росіян вважають, що фінансова допомога, надана Росією Україні, не принесе РФ жодної користі, випливає з опитування, проведеного Фондом громадської думки.

Згідно з дослідженням, такої думки дотримуються 49% опитаних, проте 22% вважають, що користь від допомогивсе-таки буде. Ще 29% росіян не змогли відповісти на це питання. На думку опитаних, користь буде полягати в тому, що відносини між країнами покращаться (7%), окрім того, серед потенційних позитивних результатів – зміцнення економічного співробітництва, розвиток спільних підприємств (3%), а також поліпшення торговельних відносин між Україною і Росією (2%) і можлива відмова України приєднатися до Євросоюзу і блоку НАТО (2%).

Близько 40% опитаних наполягають на тому, що допомогу Україні не слід було надавати, з ними не згодні 31% респондентів, ще близько 29% не змогли відповісти на питання. Ті, хто вважає, що рішення надати допомогу Україні було вірним, наводять такі аргументи: “це братська країна, ми слов’яни” (7%), “важливо, щоб Україна була ближчою до Росії, ніж до Заходу” (4%), “це наші сусіди” (3%), “потрібно допомагати, Україні більше ніхто не допоможе” (3%).

А ті, хто не схвалюють допомогу Україні, вважають, що в Росії люди живуть бідно, і в країні вистачає своїх проблем (18%), що Україна – інша держава, і тому там самі повинні вирішувати свої проблеми (3%). Ще 3% переконані, що Україна погано ставиться до Росії і не оцінить допомогу РФ, а ще 3% гадають, що логічніше було б знизити ціни на газ для росіян.

При цьому 54% опитаних заявили, що добре ставляться до України, 35% – байдуже, 7% – погано; 4% не змогли відповісти.

Опитування було проведено 29 грудня 2013 року у 43 суб’єктах РФ, 100 населених пунктах, серед півтори тисячі респондентів. Статпохибка не перевищує 3,6%.

Нагадаємо, 17 грудня у Москві відбулося засідання україно-російської міждержавної комісії, під час якого було досягнуто низку домовленостей, зокрема, про зниження вартості російського газу для України, а також про купівлю Росією євробондів України на 15 млрд дол