Мешканці Тернопільщини не знають своїх народних обранців

Дослідження громадської думки мешканців Тернопільської області проведено «Тернопільською експертною групою» з 22 по 27 травня 2020 року.

Одним із завдань дослідження було з’ясувати рівень впізнаваності мажоритарних депутатів Верховної ради України серед виборців Тернопільщини у розрізі округів.

Питання, яке було поставлене респондентам:

Назвіть, будь-ласка, прізвище діючого народного депутата України, обраного на Вашому виборчому окрузі? (відкрите питання)

Відповіді розподілились наступним чином:

Одномандатний виборчий округ №163 (м.Тернопіль)

Відповідь %
Не знаю 72
Богданець А. 16
Надал С. 4
Барна С. 2
Побер І. 2
Інша відповідь 4

У «компактному» міському тернопільському виборчому окрузі такий низький рівень впізнаваності народного депутата Богданця А. (16%), може свідчити про те, що тернополяни на минулих виборах віддавали свої голоси за «команду Зеленського», а не за конкретного висуванця. Очевидно, що низький рівень залученості цього депутата у міські справи також не сприяє його популярності.

Одномандатний виборчий округ №164 (м.Кременець)

Відповідь %
Не знаю 55
Головко М. 21
Василів І. 12
Яциковський Б. 3
Інша відповідь 9

Один з найкурйозніших результатів отримано по 164 кременецькому виборчому окрузі. Значна частина виборців до цього часу вважають своїм обранцем екс-депутата свободівця Головка М. Низький рівень впізнаваності діючого депутата ВРУ Василіва І. підтведжує думку про те, що голосування за нього не мало характеру «особистого», а перемогу він святкував, як висуванець партії «Слуга народу» під «кураторством» Президента України Зеленського В.

Одномандатний виборчий округ №165 (м.Зборів)

Відповідь %
Не знаю 63
Чайківський І. 27
Юрик Т. 3
Інша відповідь 7

Досить високий рівень впізнаваності народного депутата зафіксовано на 165 виборчому окрузі. Активна присутність Чайківського І. у ЗМІ та робота в громадах дає свої результати – 27% впізнаваності.

Одномандатний виборчий округ №166 (м.Теребовля)

Відповідь %
Не знаю 47
Люшняк М. 37
Апостол М. 5
Гадз П. 4
Інша відповідь 7

Найвищий рівень впізнаваності серед мажоритарних тернопільських депутатів ВРУ продемонстрував Люшняк М. Це можна пояснити тим, що він двічі поспіль обирався на цьому окрузі та системно проводить діяльність безпосередньо з виборцями.

Одномандатний виборчий округ №167 (м.Чортків)

Відповідь %
Не знаю 75
Барна О. 11
Гевко В. 8
Інша відповідь 4
Шматько В. 2

Несподівані результати зафіксовано на 167 чортківському виборчому окрузі. Діючий народний депутат Гевко В. має лише 8% впізнаваності, натомість виборці цього округу «своїм нардепом» вважають Барну О. (11%). Неординарна та неоднозначна поведінка Барни О. протягом минулої каденції ВРУ запам’яталася виборцям, а «млява» поточна діяльність Гевка В. призводить до електоральної деградації цього депутата.

Інтерв’ю проведено на підставі випадкової вибірки номерів стаціонарних телефонних номерів.

Загальна вибіркова сукупність — 1057 респондентів

Аудиторія — мешканці Тернопільської області від 18 років і старші

Похибка дослідження становить не більше 3,2%, для зручності сприйняття результати заокруглено до цілих чисел.