Міліція оголосила війну журналістам: "Не підходьте, бо всіх покладемо!" МВС України МВС України

25 січня 2014 року бійці внутрішніх військ здійснили брутальний напад на журналіста всеукраїнського радіо “Голос свободи” Мирослава Мислу. Під час нападу до журналіста застосовували фізичну силу та моральний тиск, погрози. Окрім того, військовики попросили Мирослава передати всім иншим журналістам, які висвітлюють події на Майдані, аби ті навіть не насмілювалися підходити близько до міліціянтів та всіх спецпризначенців, мовляв все одно “їх всіх покладуть”. Про це у Прес-центрі Штабу національного спротиву розповів журналіст Мирослав Мисла, а також народний депутат України від ВО “Свобода” Ігор Швайка.

Як розповів Мирослав, його зупинили на вулиці Інститутській поблизу перехрестя з вул. Липською, де підходи до урядового кварталу перекрито військовими вантажівками та загонами бійців внутрішніх військ та “Беркута”. Спочатку це було четверо бійців внутрішніх військ – 3 сержанти та один старший лейтенант. Вони намагалися звинувачувати журналіста в тому, що він нібито є організатором заворушень на вул.Грушевського. У відповідь на аргументи Мирослава, який повертався зі зйомок пікетування Генеральної прокуратури, що він є журналістом і здійснював свої безпосередні професійні обов’язки, були аргументи фізичної сили. Його били берцями із металевими вставками по ногах, били в корпус, а також головою в стіну, але не чіпаючи обличчя.

У Мирослава Мисли відібрали посвідку журналіста та порвали її, сказавши, що це не документ і не посвідчення. Окрім того, в журналіста забрали картку пам’яти з відеокамери та мобільний телефон.

Під час утримування журналіста на вул.Інститутській один із військовиків вимагав від Мирослава зняти рукавиці та взяти в руки коктейль Молотова, який бійці внутрішніх військ мали при собі. Окрім того, вони погрожували хлопцеві, що обіллють його одяг бензином та віддадуть на експертизу. Самого ж Мирослава погрожували роздягнути та скупати в Дніпрі, як, за словами бійців внутрішніх військ, вони вже зробили не з одним молодим хлопцем перед тим, як відправити в райвідділки міліції і СІЗО.

Тоді, як на Мирослава здійснили напад, у нього випав із рук телефон, який безслідно зник у кишенях одного з нападників. На прохання хлопця зателефонувати народному депутатові Ігореві Швайці для того, аби він підтвердив особу журналіста, бійці сказали хлопцеві, що ніякі народні депутати йому не допоможуть.

Ба більше, бандити в погонах погрожували не лише журналістові, на якого здійснили напад. Бійці “попрохали” Мирослава передати колегам, які працюють на Майдані, навіть не підходити до них, адже вони “всіх покладуть”. Самого хлопця чудом відпустили.

Нині він разом із народним депутатом-свободівцем Ігорем Швайкою викликали наряд міліцію та пішли на місце події, аби з’ясувати причини затримання та нападу на журналіста.

Прес-служба Всеукраїнського об’єднання “Свобода”