Міндоходів запрошує громадськість до обговорення Концепції реформи декларування доходів

Міндоходів запрошує долучитися до обговорення концепції реформи декларування доходів громадян. До обговорення пропонується не готовий законопроект, а концептуальні основи та елементи майбутньої системи декларування доходів.

Нам необхідно почути думку громадськості, по-перше, з питання розумного обмеження «загальності». Звичайно, що процес декларування стосуватиметься не усіх 44,5 млн. фізичних осіб-платників податків, зареєстрованих в Україні. Обрання критеріїв для обмеження кола громадян, які подаватимуть декларації, потребує обговорення з широким загалом.

По-друге, потрібен досконалий аналіз одного з основоположних принципів реформи – необхідності подання «разової декларації», якою пропонується підвести рису під минулим і почати взаємовідносини із платниками з чистого аркуша, спираючись на взаємну довіру та повагу.

Ці та інші елементи реформи необхідно досконало проаналізувати, щоб сконструювати найбільш оптимальну для України модель декларування доходів.

Реформа системи декларування доходів громадян також принципово важлива з точки зору боротьби з тіньовою економікою та корупцією. Будь-які зусилля держави в цьому напрямку в односторонньому порядку не матимуть успіху, якщо не спиратимуться на громадську підтримку і не матимуть двостороннього характеру.

Крім того, очікується, що нова система декларування доходів надасть необхідні компенсатори для поступового зниження податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Отже, дозволить знизити навантаження як на роботодавців, так і на найманих працівників.

Обговорення Концепції реформи декларування доходів громадян відбувається на форумі офіційного веб-порталу Міндоходів. Долучайтесь!

Свої пропозиції та зауваження Ви можете надіслати на електронну скриньку iky.gu@kyivsta.gov.ua до 27 січня 2014 року.