Міністр Табачник пообіцяв ЗНО за 100 млн грн

Міносвіти гарантує проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2014 році.

Про це заявив міністр освіти і науки Дмитро Табачник під час прес-конференції за підсумками 2013 року.

“Проведення зовнішнього незалежного тестування буде повністю забезпечено. Там сума трохи більше 100 млн грн. Навіть цього року частину зекономлених грошей від проведення ЗНО в минулому році ми передали до ВНЗ на оплату спожитої електроенергії, тепла та водопостачання”, – сказав він.

Міністр зазначив, що збереження частини коштів, виділених на ЗНО торік, пов’язано з тим, що на тестування завжди реєструється більша кількість людей, а приходить менша.

“Хоч у минулому році і була досить висока явка, але вона не перевищувала 90%”, – додав він.

Нагадаємо, щороку в червні майбутні студенти українських ВНЗ проходять зовнішнє незалежне оцінювання. У 2013 році тести ЗНО склали понад 316 тисяч осіб, з них 13 500 – у Київській області.

Тести ЗНО можна здавати з 14 предметів: українська мова та література, математика, історія України, біологія, географія, всесвітня історія, світова література, фізика, хімія, російська мова, а також англійська, французька, німецька та іспанська мови.

Найпопулярніші предмети ЗНО – українська мова та література (обов’язковий), історія України та математика. Найрідше проходить тестування з іспанської мови: в 2013 році його здавали всього 205 осіб у всій країні.

Більше 80% учнів здають предмети ЗНО українською мовою. Близько 18% – російською. Також тестування проводиться кримськотатарською, молдавською, польською та угорською мовами.