Міська рада Тернополя зацікавлена в розвитку футболу

Інтерв’ю начальника Відділу молоді та спорту Управління у справах сім’ї, молодіжної політики і спорту ТМР Андрія Рибака.

— 14 грудня 2013 року на одному із сайтів Тернополя з’явилася скандальна стаття, де описано неправдоподібні речі про діяльність комунального підприємства ФК Тернопіль. Можливо через цю статтю нам і надійшло звернення лідчого міського відділу УМВСУ. Міліція вимагає повністю всі документи про статутну діяльність комунального підприємства і перевірку всієї фінансової діяльності, починаючи з 2011 року, інформацію про найманих працівників, договори оренди приміщень.

Якщо розібратися в загальному, то дуже багато з цих даних, які вимагає надати міліція,  є у вільному доступі на сайті міської ради, її може переглянути будь-який пересічний тернополянин: посадові інструкції директора, статут комунального підприємства, всі необхідні рішення.

Окрім того, у зверненні міліції є суттєві неточності. Зокрема, слідчий звернувся до директора КП ФК Тернопіль, а затребує відомості про надану фінансову допомогу КП “Тернопільський міський стадіон”. Хоча керують цими двома комунальними підприємства різні люди.

Якщо говорити в загальному про футбол в Україні, то свідченням є виступи президентів Шахтаря, Дніпра, які кажуть, що клуби такого рівня всі працюють практично в збиток. Адже зарплата футболістів, амортизація полів, пересування — це величезні кошти. Знову ж таки інформація про зарплату працівників — це є особиста інформація, яка підпадає під закон України про захист персональних даних.

Не знаю, кому вигідно влаштовувати ці перевірки. Але я знаю точно, що команда рухається вперед, має підтримку від громади міста. Зокрема кількість глядачів зросла в 5-6 раз. Однакова кількість вболівальників, як на матчах Ниви, так і на іграх ФК Тернопіль.

Кому це вигідно? Чи це питання політичної діяльності, чи самого футболу — я не знаю. Але це питання не допомогає розвитку футболу на Тернопіллі, а лише його пригальмовує… Кожен футболіст який там є — це все молоді люди, студенти, учні. І вони це все читають, бачать, в їхніх молодих головах теж можуть роїтися різні думки.

Але в любому випадку міська рада зацікавлена в тому, щоб футбол у Тернополі розвивався