Міжнародні організації журналістів засуджують напади в Україні

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (Reporters Without Borders) засуджує жорстокі напади на журналістів в ході зіткнень між демонстрантами і силами безпеки та закликає сторони конфлікту поважати медійників. Про це йдеться у заяві організації, оприлюдненої на її сайті.

«Репортери без кордонів» засуджують напади на журналістів, які на думку організації, є спланованими. За їх даними, із 26 постраждалих представників ЗМІ 14 заявили, що у них стріляли навмисне.

«Навмисні напади на співробітників ЗМІ є неприйнятними, і стосовно них має бути проведене повне та неупереджене розслідування. Ми закликаємо всі сторони поважати людей, які роблять новини. Журналісти, затримані під час виконання професійних обов’язків, повинні бути відразу звільнені»,-  йдеться у заяві міжнародної організації.

«Репортери без кордонів» додали, що прийняті 16 січня закони не тільки зашкодили демократичним процесам, а й розпалили в країні ворожнечу.

«Спроба влади покласти край протестам шляхом прийняття репресивного законодавства явно не вдалася. Негайне скасування цих змін до законів, які демонструють повну зневагу до громадянського суспільства, має важливе значення не тільки для виживання української демократії , але і для зменшення напруги в Україні»,-  стверджують «Репортери  без кордонів».