МОЗ розробляє національний план дій щодо здорового харчування населення

За оцінками експертів ВООЗ здоров’я людини на 50% залежить від способу життя, майже на 30% від харчування. Про це на брифінгу в МОЗ України повідомила начальник Управління громадського здоров’я Алла Григоренко.

Вона додала, що нераціональне та незбалансоване харчування є одним із найважливіших факторів ризику у виникненні серцево-судинних захворювань, раку, різних форм діабету, остеопорозів, карієсу, ожиріння, виснаження та інших патологічних станів.

Порушення балансу між корисними та шкідливими продуктами у раціоні харчування, надмірна кількість цукру, солі, насичених жирів і транс-жирів призводить до того, що більша частина дорослих в Україні мають зайву вагу. Надмірне споживання калорій, особливо тих, що походять із технологічно оброблених продуктів, безумовно, сприяє підвищенню ризику розвитку таких хвороб, як: рак, діабет, атеросклероз, артеріальна гіпертензія тощо.

Як наголосила представник МОЗ України, Міністерством напрацьовано ряд законодавчих і нормативно-правових актів, спрямованих на профілактику неінфекційних захворювань. Серед них законопроекти «Про новітні харчові продукти» і «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», реалізація положень яких дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров’я населення.

«Серед невідкладних завдань, які нині вирішуються на державному рівні, є обмеження споживання харчових продуктів, що містять велику кількість солі, цукру, насичених жирів. На сьогодні Міністерство спільно з ВООЗ напрацювало проект Національного плану дій щодо здорового харчування населення, який є складовою Загальнодержавної програми «Здоров`я – 2020», – зазначила Алла Григоренко.