Мутації дітей через куріння матері

У перший триместр вагітності у плода йде формування всіх органів і систем життєзабезпечення. Саме тому дуже важливо, щоб в крові матері не містила шкідливих речовин, такі як нікотин і шкідливі важкі смоли. Нікотин викликає кисневе голодування в організмі жінки. Даний факт не залишається непоміченим для дитини, так як виникає гіпоксія плоду.

В які це може перетворитися наслідки? Як впливає шкідлива звичка — куріння на вагітність? Знає тільки Бог. Однак фахівці відповідають, що в подібних випадках діти практично на 100% народжуються з розумовими відхиленнями, а також з порушеннями у фізичному розвитку.

Чим небезпечне куріння під час вагітності?

Дане питання задає кожна жінка, яка є заручницею даної шкідливої звички. Фахівці дали шкоді від куріння при вагітності найменування — «індекс вразливості». Чим вище індекс, тим відповідно підвищує ризик розвитку мимовільного переривання вагітності, передчасних пологів або перинатальної смерті.

Головна шкода куріння при вагітності для малюка — це його загибель. Лікарі вважають, що у жінки, яка курить, зростає шанс викидня в 2 рази. Саме тому лікарі настійно рекомендують жінкам під час вагітності «не розслаблятися» навіть однією сигаретою. Не варто змішувати куріння і алкоголь, так як в цьому випадку загроза викидня зростає практично в 5 разів.

До всього іншого, шкода від куріння при вагітності полягає також у тому, що жінка може стати матір’ю мертвої дитини.

У більшості випадків вплив шкідливих речовин на організм жінки викликає передчасні пологи, які, на жаль, закінчуються трагічно, тобто загибеллю дитини.

Як впливає куріння на протікання вагітності?

Різноманітно. Позначається дана шкідлива звичка і на розумових здібностях дитини. Не є секретом, що діти, у яких матері курили під час вагітності, починають набагато пізніше говорити, сідати і ходити.

Наслідки від куріння при вагітності

Трапляються випадки, коли у батьків — курців народжуються діти повністю здоровими. Але варто відзначити, що це буває вкрай рідко, в одиничних випадках. У більшості випадків, діти якщо і народжуються, то з істотними відхиленнями. У цьому і проявляються наслідки куріння при вагітності.

Чи можна відмовлятися від куріння вагітним жінкам?

Нарівні з питанням про те, як впливає куріння на протікання вагітності, жінки цікавляться, а чи можна відмовитися від цієї звички, перебуваючи в цікавому положенні? Безумовно, не тільки можна, а й треба.

Багато фахівців вважають, що відмова від куріння викличе стрес у жінки, що, в свою чергу, негативно позначиться на здоров’ї дитини. Але тут слід зазначити, що шкода від вдихуваних важких смол при табакокурінні набагато більше. Відмовитися від нікотину організм може за дуже короткий відрізок часу. Вагітній жінці важче перебороти психологічну залежність від куріння. Тому кожна матуся повинна подбати про майбутнє своєї дитини і відмовитися від куріння на ранніх термінах вагітності. Головне, жінка повинна звернутися за допомогою до фахівця, який підбере оптимальний спосіб для відмови від цієї шкідливої звички.

Як кинути курити вагітній?

На сьогоднішній день існує колосальна кількість методів, які дозволяють з кинути палити. Проте всі вони не є довгостроковими. Головне, що повинна зробити вагітна жінка — зрозуміти, навіщо їй це потрібно, які наслідки викликає куріння на ранніх термінах вагітності і як це відіб’ється на житті дитини.