На гранітних дошках увіковічують афганців

Давній задум місцевих «афганців», а, зокрема, голови РО Української спілки ветеранів Афганістану Ігоря Гуменюка та його заступника Валентина Ковтуна  щодо вcтановлення в пам’ять про шістьох  загиблих у Афганській війні  побратимів меморіальних дошок на фасадах усіх шкіл, де вони навчалися, почали втілювати  в життя ще торік.  Першим таку ініціативу підтримав і за свій кошт виготовив та встановив гранітну дошку в пам’ять свого земляка Анатолія Бабака виходець із Залісець, колишній «афганець», полковник у відставці Михайло Бойко. Також у 2013 році за кошти, зібрані воїнами-афганцями, меморіальну дошку Олегові Гончаруку встановили на Вишнівецькій загальноосвітній школі.

Цьогоріч у граніті  увіковічили імена рядового Івана Козака  та лейтенанта Віталія Осецького, які двадцятирічними юнаками полягли на полі бою чужої війни. Меморіальну дошку Івану Козаку встановили на Вищелуб’янківській школі, а Віталію Осецькому – на будівлі Бутинської ЗОШ.

За словами Ігоря Гуменюка до 15 лютого, коли  воїни-афганці відзначатимуть 25-річчя виводу військ з Республіки Афганістан,  пам’ятні дошки героям встановлять на школах сіл Великі Вікнини, де навчався Олексій Маньковський та Синява, тут учився Павло Турський.