На Тернопільщині через заметені дороги автобуси не доїзджають до шкіл

До восьми навчальних закладів області учні 30 січня не змогли потрапити на навчання. Через переметені дороги автобуси не доїхали до шкіл.

Поки Тернопільщину оминають такі хуртовини, які накрили уже південь та схід України. Однак морози посилюються. Та рішення про призупинення навчання прийматимуть лише органи місцевої влади, зауважує заступник директора департаменту освіти та науки облдержадміністрації Оксана Піхурко.

«Рекомендаційний лист, як поступати органам, коли температура повітря знизиться до -20, пориви вітру стають сильнішими, ніж 5 м за секунду, вологість повітря вищою, ніж 80%. В цьому випадку обов’язково треба припинити навчання учнів початкових класів», – каже Оксана Піхурко.

Також при такому зниженні температури в дошкільних закладах вводять обмеження щодо перебування на вулиці. Однак, ці санітарні правила та норми не передбачають закриття садочків.

У департаменті освіти кажуть, що стараються зменшити ризики для дітей. Вже сьогодні учні не змогли добратися до восьми шкіл.

«У Бережанах – один автобус не пройшов, в Кременці – 2. Але ці випадки поодинокі і те, що сьогодні діти не були на уроках, буде компенсовано для них індивідуальними заняттями з вчителями», – запевнила заступник директора департаменту освіти та науки облдержадміністрації.