На Тернопільщині незаконно відкрили аптеку

Прокуратура області розпочала кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень керівником медичного закладу у одному з районів.

Як повідомили в прес-службі прокуратури області, керівник лікувальної установи незаконно передав підприємцю приміщення комунальної власності, балансовою вартістю понад 20 тисяч гривень для відкриття аптеки.

Перевіркою встановлено, що посадовець медичного закладу, перевищуючи свої службові повноваження, в порушення встановленого порядку передачі приміщень в оренду, одноосібно, за відсутності відповідного рішення органу місцевого самоврядування з цього приводу, уклав з підприємцем договір оренди на окреме приміщення лікарні.

В подальшому, на підставі нікчемного договору оренди, підприємець незаконно отримав ліцензію Держлікслужби України на відкриття та діяльності аптеки у медичному закладі.

За даним фактом прокуратурою області відносно керівника лікувальної установи розпочато кримінальне провадження за ч.1 ст.365 КК України (перевищення влади або службових повноважень), яка передбачає покарання у виді – виправних робіт на строк до 2 років або обмеження волі на строк до 5 років, або позбавлення волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та зі штрафом до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.