На Тернопільщині пограбували банкомат в лікарні

Викрасти гроші з банкомата і вмить розбагатіти – така ейфорійна думка декілька днів водила двох жителів райцентру Чортків до поліклініки. Саме в медичному закладі нападники й пригляділи електронний «мішок з грошима»

PM124image001

 

Двоє колишніх товаришів не бачилися давно. Причин було декілька – тривала ізоляція від суспільства то одного, то іншого, а ще декілька років тому старший чортківчанин після чергової відсидки подався з рідного міста аж до Криму. Кажуть, там навіть родину завів. Молодший же чергував волю з неволею і лише наприкінці січня повернувся з місць позбавлення волі. Зустріч відбулася в Чорткові.

Історія повернення 38-річного товариша з Криму теж не випадкова. З його слів, заїхав він на малу батьківщину дорогою зі столиці лише на декілька днів. Думав, роздивиться рідні краєвиди і знову подасться ближче до моря. Та лихий поплутав, щойно переступив поріг оселі 29-річного товариша, котрий декілька днів тому  повернувся з в’язниці. За розмовами та наріканнями на життя друзяки вирішили щось змінювати у своєму житті. Це «щось» вилилося у чіткий план розбою.

PM498image002

 

Декілька днів зловмисники відвідували районну поліклініку. Адже саме там знайшли об’єкт, як їм здавалося, миттєвого збагачення. Спланували і продумали все до найдрібніших деталей:  і де ховатимуться, і як знешкоджуватимуть сторожа, і навіть куди тікатимуть з награбованим. Напередодні реалізації злочинного плану непомітно пронесли до медичного закладу й заховали за кавовим автоматом металевий лом.

PM339image003

 

У день злочину лиходії вкотре губилися поміж відвідувачів поліклініки. Домовилися, що дочекаються закінчення робочого дня на сьомому поверсі. Все йшло за сценарієм. Коли світло в кабінетах згасло і вхідні двері зачинилися, зловмисники, натягнувши на голови маски, зійшли до вестибюлю. Трохи посиділи на сходовій клітці, один з них тихенько привідкрив вікно, аби було куди згодом тікати, відтак  подалися до реєстратури.

У руках 29-річного чортківчанина був електрошокер. Його дію на собі й відчув охоронець медичного закладу, з яким зловмисники зустрілися на виході з реєстратури. Та чи розряд струму не пройшов крізь верхній одяг потерпілого, чи зловмисник не зовсім вдало застосував прилад, проте звалювати з ніг жертву довелося, застосовуючи фізичну силу. Гамселили обоє. Відтак скотчем зв’язали руки та ноги, наказали мовчати, якщо хоче жити, і зачинили в реєстратурі.

PM686image005