На Тернопільщині товариства національних меншин влада підтримає обласною програмою

В Тернопільській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови ОДА Петра Гоча відбулася нарада з керівниками товариств національних меншин області з питань реалізації у регіонах завдань Президента України щодо зміцнення міжнаціональної злагоди та порозуміння, задоволення культурних та освітніх потреб національних меншин.

Керівники товариств національних меншин у своїх виступах порушили ряд питань, допомоги у вирішенні яких просили представників обласної влади. Проблемою для чималої кількості громадських організацій національних меншин залишається питання забезпечення їх на довготривалій безоплатній основі приміщеннями для здійснення статутної діяльності. Керівники товариств національних меншин також порушили питання історичної спадщини та поховань, а також питання підтримки діяльності товариств національних меншин на теренах області.red36

Заступник голови Тернопільської ОДА Петро Гоч під час зібрання дав ряд доручень щодо вивчення порушених питань, зокрема щодо можливості передачі приміщень для здійснення діяльності товариств. Також він доручив вивчити питання щодо створення культурного центру, який об`єднав би усі товариства національних товариств області. Саме таку ідею, каже Петро Гоч, підтримує голова ОДА Валентин Хоптян. Крім цього, влада області обіцяє подбати про місця поховання представників національних меншин.

Петро Гоч також доручив підготувати спеціальну обласну програму підтримки товариств національних меншин, а також передбачити у ній фінансування на висвітлення заходів. Заступник голови ОДА заявив, що зустрічі з керівниками товариств національних меншин будуть традиційними, адже влада області прагне мати тісний зв`язок співпраці з нацменшинами, щоб зміцнювати міжнаціональну злагоду та порозуміння, задовільняти культурні та освітні потреби національних меншин. Наступного разу подібна зустріч відбудеться в кінці листопада – на початку грудня. Тоді влада області спільно з представниками товариств національних меншин планує виробити спільний план дій на 2014 рік.

Довідка. За своїм етнічним складом Тернопільщина є мононаціональним регіоном, населення якого 97,8% становлять українці, разом з цим в області проживають представники 83 національностей. Найбільш чисельні національні меншини:
– росіяни – 14194 осіб;
– поляки – 3856 осіб;
– білоруси – 856 осіб;
– молдовани – 356 осіб;
– євреї – 168 осіб;
– німці – 139 осіб;
– азербайджанці – 113 осіб.
Представники національних меншин проживають на території всієї області, місць їх компактного проживання немає.