На Тернопільщині з'явились перші жіночі загони самооборони

У складі народної самооборони Тернополя, про створення якої депутати Тернопільської обласної ради ухвалили рішення 25 січня 2014 року, з’явилися перші жіночі загони. Очолила їх голова фракції ВО “Свобода” у Тернопільській облраді Марія Чашка – вона бере активну участь у народному спротиві, є членом штабу національного спротиву та постійно перебуває з людьми на Театральному майдані.

З приводу свого нового призначення Марія Чашка зазначила: “Згадуючи історію військових дій повстанських років та участь у них українських жінок, пам’ятаймо, що тоді, вперше після тривалої відсутности національної держави та національного війська, Україна творила свою власну армію із добровольців, не з примусу. І відразу зголошувалися молоді жінки й дівчата, які залишали рідні домівки, затишні авдиторії задля того, щоби служити загальноукраїнській справі.

Те, що поряд із сильними та мужніми українцями на майданах всієї держави зараз багато українок різного віку, теж підтримує, не дає впасти духом сильній половині людства. І якщо треба буде – ми готові перейти до рішучих дій. В умовах диктатури і окупаційного режиму сподіваймося в першу чергу на себе і пам’ятаймо: разом ми – сила, єдина і незборима!”.