На Тернопільщині громади визначаються зі своїм вибором

Дослідження електоральних настроїв мешканців Тернопільської області було проведене «Тернопільською Експертною Групою» з 09 по 11 серпня 2020 року.
Інтерв’ю проведено на підставі випадкової вибірки стаціонарних телефонних номерів.
Загальна вибіркова сукупність — 209 та 189 респондентів (відповідно)
Похибка дослідження становить не більше 3,2%, для зручності сприйнятття результати заокруглено.
Для проведення опитування “ТЕРНОПІЛЬСЬКОЮ ЕКСПЕРТНОЮ ГРУПОЮ” було обрано дві громади, в котрих, при проведенні перших виборів на посаду голови, переможці отримали беззаперечну перевагу – Вишнівецьку ОТГ (Збаражчина) та Саранчуківську ОТГ (Бережанщина).

Вишнівецька ОТГ

Надвисокі шанси повторно перемогти зберігає діючий голова Вишнівецької ОТГ Володимир Кравець, котрий може кандидувати від власного проекту – партії “Добрий самарянин”. Хоча варто зазначити, що у порівнянні з попередніми виборами його очікуваний, у даний час, результат суттєво зменшився – з 87% до 70,7%. Ймовірно, має місце деяка “втома” виборців та ефект зменшення довіри, через надто високі сподівання мешканців Вишнівеччини при обранні Кравця В.
Дещо покращив свій рівень підтримки і “срібний призер” попередніх перегонів Стефанський О. – до 17,2%
Інтригою залишається і питання чи висуватимуть на посаду голови Вишнівецької ОТГ своїх представників партії Слуга Народу, Свобода, За майбутнє та Довіра. У випадку позитивної відповіді на це питання виборча інтрига може відновитися. Якщо ж нові яскраві кандидати не зявляться, то варто очікувати чергової перемоги Кравця В.
Окремо варто зауважити високий рівень тих, хто не визначився зі своїм вибором – 32,6%.

Саранчуківська ОТГ

Беззаперечним лідером за результатами соціологічного дослідження у перегонах на посаду голови Саранчуківської ОТГ є діючий керівник громади Володимир Петровський (66,9% серед тих, хто визначився і збираються брати участь у виборах). Окрім високої особистої впізнаваності. В користь Петровського говорить і підтримка з боку популярної на Бережанщині партії “Європейська солідарність”.
Досить високий результат потенційно може отримати і висуванець Слуги народу Скасків В. – 14,7%.
До другої групи – групи переслідувачів – можна зарахувати кандидатів Осадцу І., Терлецького Р. та Багрія М.
Не висока кількість тих, хто не визначився (14,8%) свідчить про фактичну відсутність електоральної можливості появи нових кандидтів, що зможуть суттєво вплинути на результати виборів.