На Тернопільщині молоко від селян прийматимуть й надалі

У Мінагрополітики вирішили продовжити дозвіл  приймати підприємствам «домашнє» молоко другого гатунку. Проте вже сьогодні необхідно працювати над покращення стандартів так званого молока від селян, наголошує виконувач обов’язків директора департаменту АПК Тернопільської обласної державної адміністрації Володимир Стахів.
Методи переробки молока з другого сорту на перший — це створення кооперативів або ж використання спеціального доїльного апарату, вартість якого на даний час можна компенсувати.
«Ми відшкодовуємо 5 тис грн за кожен доїльний аппарат, придбаний у поточному році й минулоріч. Компенсація передбачається тим особистим селянським  господарствам, у яких утримуються не менше трьох корів, — пояснив Володимир Стахів. — На часткове відшкодування вартості доїльних апаратів у загальному скеровується 600 тис грн. Орієнтовно по області ми зможемо відшкодувати 120 доїльних апаратів. За довідками щодо отримання відшкодування звертатеся за тел. 52-10-13».
До слова, українці можуть спокійно здавати молоко другого сорту ще протягом двох наступних років. Із 31 січня 2020 року по 1 січня 2022 року Мінагрополітики встановить перехідний період, протягом якого набіл від селян прийматимуть винятково для технічних цілей.