На Тернопільщині триває масштабна реконструкція автомобільних доріг

На Тернопільщині триває масштабна реконструкція автомобільних доріг державного значення. Ми вирішили дослідити ситуацію та дати відповіді на головні запитання: Що? Хто? Чому?

Що?

В 2020 році на Тернопільщині буде оновлено 162 км доріг державного значення. Кожен водій уже зараз може побачити, як просувається ремонт та відчути під колесами власного автомобіля якість дорожнього покриття. Станом на сьогодні капітальний ремонт здійснено більше ніж на 100 км доріг і це до непізнаваності змінило логістичні можливості Тернопільської області – тепер маршрут від північного кордону області і до Чорткова займає набагато менше часу та є комфортним. За планом робіт у цьому році якісна дорога буде прокладена до міста Заліщики (кордон з Чернівеччиною), тобто повністю оновлено ділянку дороги М-19, котра проходить по нашій області. Варто зауважити, що останній раз такий масштабний ремонт дороги здійснювався 40 років тому, в рамках підготовки до проведення Олімпіади-80.

Хто?

Щоб дорога була збудована якісно, вчасно та у відповідності до проекту держава прискіпливо підійшла до вибору виконавця робіт. Тендер на проведення капітального ремонту ділянки дороги М-19 виграла тернопільська компанія «Техно-Буд-Центр». Заснована в 2005 році ТОВ «ТБЦ» на даний момент став одним із лідерів галузі дорожнього будівництва. Реалізувати проект реконструкції дороги та створення придорожньої інфраструктури їм виявилось під силу, адже до роботи було залучено власну сучасну техніку, задіяно модернізовані асфальтні цехи, а найважливіше, професійно підготовлені та мотивовані людські кадри. Тернопільчани по праву можуть гордитися, що створена з «нуля» двома місцевими підприємцями – Андрієм Яремою та Юрієм Ханіним – компанія «Техно-Буд-Центр» тепер відома далеко за межами області та є локомотивом економічного росту.

Чому?

В рамках президентської програми «Велике будівництво» триває повне капітальне оновлення усіх доріг державного значення. Україна планує стати транзитною транспортної країною, а для цього необхідна якісна дорожня інфраструктура. Економісти стверджують, що дорожнє будівництво «тягне» за собою і інші галузі. По-перше, вони вважають, що якщо роботи виконують національні гравці (в даному випадку так і є, адже роботи виконує місцева фірма «Техно-Буд-Центр»), то 60% всіх витрат держави повертається назад бюджет через податки, плату за користування надрами, інші платежі в дорожній і суміжній галузях. По-друге, одне створене робоче місце в дорожній галузі стимулює створення 4-ох робочих місць в суміжних галузях. По-третє, фактична середня зарплата становить 16000-17000 грн, а, отже, і людям не потрібно шукати заробітків по закордонах, і збільшуються відрахування в місцеві бюджети у вигляді податку на доходи з фізичних осіб, з котрого утримуються лікарні, школи та інші соціальні об’єкти.