На Тернопільщині відбулася презентація видання “Історія воєнної округи УПА “Лисоня”

Історія — це великий скарб людства. Підтримка і вшанування національної пам’яті й слави є одним із елементів успішного виховання підростаючого покоління.

26 лютого 2019 року в залі засідань Бережанської міської ради та в читальному залі Бережанського ВП НУБіП України «Бережанський агротехнічний коледж» відбулася презентація книга кандидата історичних наук, Сергія Волянюка під назвою “Історія воєнної округи УПА “Лисоня”. У ній автор описує боротьбу відділів Української Повстанської Армії із окупантами: німцями, росіянами та поляками. Участь у презентації також взяв тернополянин, історик, активіст руху «Вільні Люди» – Іван Ковалик. Оскільки саме УПА була тією армією, що вела боротьбу одночасно і з нацистським та комуністичним окупаційними режимами. У книжці, на основі архівних документів, опублікованих джерел і наукової літератури, розповідається про становлення, розвиток та діяльність відділів УПА на Бережанщині та на території Тернопільщини загалом.
Окремо розповідається про внесок Організації Українських Націоналістів у розбудову ВО “Лисоня”. Зокрема, про роботу військової (організаційно-мобілізаційної) референтури ОУН, формування збройних груп Української Народної Самооборони – предвісника УПА у Галичині. У книжці
міститься інформація про поділ, структуру, чисельність та командний склад УПА на Тернопільщині, діяльність її відділів проти німецького і радянського режимів, а також проти польського підпілля.
Висловлюємо щиру подяку історику, кандидату історичних наук Сергію Волянюку за цю вагому історичну працю що він здійснив, тим самим розкривши невідомі сторінки з історії ОУН та УПА на Бережанщині.