На Водохреща у Феодосії козаки влаштують масові купання в морі

19 січня в Феодосії пройдуть заходи з нагоди Водохреща. Про це повідомили в прес-службі міської ради.

У всіх міських, сільських і селищних храмах регіону з ранку будуть відслужені святкові літургії, а потім водосвятні молебні.

Архієрейське богослужіння в Казанському соборі здійснить митрополит Феодосійський і Керченський Високопреосвященніший Платон.

По закінченні вдосвіта, приблизно Іверського храму і Казанського собору вийдуть хресні ходи до моря біля першого міського пляжу.

В обід владика Платон звершить чин освячення вод Феодосійської затоки. Після цього буде проведено заплив козаків, козачих кадетів і всіх бажаючих.

Козаки встановлять на пляжі намети і пригощатимуть купальщиків гарячим чаєм.

Довідка Тернопільського Інформаційного Бюро: Водохреща, Йордана, Хрещення Господнє — велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке православні та греко-католицькі християни відзначають 19 січня. Водохреща збігається зі святом Богоявлення, однак ці свята слід розрізняти.
В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року.