На Запоріжжі масово вакцинуються від грипу

У Запорізькій області з початку епідсезону 2013-2014 років від грипу вакцинувалось майже 20 тис. осіб. Про це повідомили у прес-службі Запорізької ОДА.

На другому тижні поточного року в області зареєстровано 3 тис. 317 випадків захворювання на грип та ГРВІ, протягом тижня було госпіталізовано 122 особи.

Нині проти грипу вакциновано 18 тис. 626 осіб, у т.ч. за кошти підприємств – 10 тис. 358, місцевого бюджету – 7 тис. 108, за власні кошти – 1 тис. 160.

Із числа осіб з групи ризику за кошти місцевих бюджетів щеплено 5137 осіб, що перебувають в інтернатах, будинках для осіб похилого віку, а також 3073 працівники охорони здоров’я.

Нагадаємо, щеплення не лише попереджує захворювання, а й запобігає виникненню ускладнень, серед яких пневмонії різної тяжкості, менінгіти, отити, загострення хронічних хвороб. У найбільш складних випадках від грипу можна померти – щороку медики фіксують в середньому півмільйона смертей.

Як повідомлялось раніше, в цьому році на території України дозволені до використання наступні вакцини: ВАКСІГРИП (виробництва Санофі Пастер С.А., Франція), ФЛЮАРИКС™ (виробництва GlaxoSmithKline Biologicals Branch of SmithKline Beecham Pharma GmbH & Co.KG, Німеччина) та ІНФЛУВАК® (виробництва Abbott Biologicals B.V., Нідерланди).