НАБУ оголосило Омеляну підозру у незаконному збагаченні

Крім того, міністр інфраструктури приховував доходи.
Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило міністру інфраструктури Володимиру Омеляну підозру в незаконному збагаченні та приховуванні доходів.  Про це йдеться на сайті бюро.
Зокрема, Омеляну інкримінують злочини, передбачені ч.3 ст.368-2 та ст.366-1 ККУ.
За даними слідства у період з 1 січня 2000 року по 26 квітня 2018 року він отримав 2,17 млн грн офіційного доходу, тоді як його витрати склали лише у період з 2008 року по 26 квітня 2015 року щонайменше 3,45 млн грн.
“Детективи НАБУ з’ясували, що в 2015 році, перебуваючи на посаді заступника міністра інфраструктури України, посадовець набув у власність активи, законність підстав отримання яких не підтверджено доказами та вартість яких значно перевищує його законні доходи”, – йдеться у повідомленні.
Так, йдеться про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку у сумі 90 тис. дол. США та 25 тис. євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 грн.
Також слідство встановило факти внесення міністром інфраструктури недостовірних відомостей до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування.
“У е-декларації за 2015 рік вартість незадекларованих міністром активів, які знаходяться у власності чи користуванні, а також видатків становила щонайменше 3,034 млн грн, у 2016 – понад 8,024 млн грн”, – додається у повідомленні.
Наголошується, що у декларації за обидва роки Омелян умисно не вніс інформацію про позашляховик BMW X5 та видатки в е-декларації за 2015 рік на оренду будинку, в якому фактично проживав міністр та члени його родини.
У свою чергу, 2016 року міністр не задекларував факт постійного користування у 2016 році іншим заміським будинком та земельною ділянкою.
Крім того, Омелян вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного у 2016 році.
“Наразі вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу”, – відзначається у повідомленні.
Водночас сам Омелян пов’язує підозру з проведеними міністерством реформами, майбутніми виборами в країні і справою Мартиненка, яку веде НАБУ декілька років.

“Вітаю, вибори розпочалися …”, – написав він у  Facebook.

За його словами, протягом півтора року НАБУ перевіряло його пошту, месенджери, проводило обшуки і опитування знайомих, родичів і друзів.

Як повідомлялося, 26 липня НАБУ завершило досудове розслідування щодо народного депутата Олександра Онищенка, якого підозрюють в організації корупційної схеми з розкрадання державних коштів під час видобутку та продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ “Укргазвидобування”.