Наш земляк Князевич надає медичну допомогу постраждалим на Майдані

Наш земляк Василь Князевич спільно з відомими письменниками Сергієм Жаданом, Оксаною Забужко та Андрієм Курковим започаткували благодійну програму адресної допомоги «Гуманітарна солідарність» для лікування та реабілітації постраждалих під час масових протестних акцій.

Нагадаємо, що свій трудовий шлях на Тернопіллі Василь Князевич розпочав головним лікарем Яблунівського протитуберкульозного диспансеру. Згодом був головний лікар Бучацького району, завідувачем відділу охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації. А в грудні 2007 року був призначений на посаду Міністра охорони здоров’я України.

У своїй заяві на сайті Міжнародного фонду «Відродження» Забужко, Жадан, Курков і Князевич зазначають, що масові акції протесту, які розпочалися 21 листопада 2013 року, сколихнули Україну. У Києві та багатьох регіонах сотні протестувальників, випадкових громадян, журналістів та медиків, а також службовців МВС зазнали поранень. Що найжахливіше – загинули люди. Ініціатори не збираються давати оцінку спровокованому конфлікту чи шукати хто правий, а хто винуватий. Народ, історія винесуть своє судження.

«Сьогодні і для нас, і для всієї України найголовнішою є наша національна солідарність задля припинення кровопролиття та надання, насамперед, медичної допомоги всім постраждалим, – зазначають автори проекту допомоги постраждалим. – Ми засуджуємо будь-яке насильство щодо потерпілих громадян та медиків, які надавали їм медичну допомогу. Ми закликаємо всі сторони не допускати політизації надання медичної допомоги. Ми заявляємо про неприпустимість перешкоджання медичним працівникам у здійсненні їх гуманітарної місії та професійних обов’язків».

«Гуманітарна солідарність» збирає благодійні пожертви для надання цільової адресної допомоги на лікування та реабілітацію всім постраждалих під час протестів.

Благодійна допомога надаватиметься для лікування самим потерпілим та через їхніх рідних та близьких, через громадські організації, зацікавлені в організації такої допомоги.

Оскільки у багатьох випадках лікування може бути пов’язаним із захистом прав потерпілих на доступність медичної допомоги та лікування, діяльність благодійної програми сприятиме також вирішенню правових питань у кожному окремому випадку.

«Гуманітарна солідарність» приймає благодійні пожертви у відкритий спосіб. Інформація про пожертвування оприлюднюється за бажанням благодійників.

Реквізити для отримання благодійних пожертв у національній валюті:

Отримувач – Міжнародний фонд «Відродження», код ЄДРПОУ 03358819.

Рахунок #26009200043189 в ПАТ «Сітібанк» в Україні, МФО 300584.

З усіма питаннями та пропозиціями звертатися: human_solidarity@irf.ua, (044) 484 04 87, (050 )383 0 555.