Національні партії Естонії, Латвії, Литви та Білоруси висловили підтримку українській нації

28 січня 2014 року лідери національних партій та громадських організації Естонії, Латвії, Литви та Білоруси зробили офіційну заяву про підтримку українців, які в ці дні захищають свої права по всій країні. У заяві також міститься заклик до усіх европейських політичних сил і організацій об’єднатися заради допомоги українській нації, яка захищає свої невід’ємні права.

У заяві зазначено:

“Ми, представники національних партій і організацій наших країн, заради вільного членства України у спільному европейському домі і кращого майбутнього для европейських націй висловлюємо нашу глибоку солідарність з українською нацією.

Дуже стурбовані ескалацією насилля і репресіями проти протестувальників у Києві, які призвели до людських втрат.

Ми збентежені пасивною реакцією політиків у країнах ЕС і, власне, інституціями ЕС на те, що зараз відбувається в Україні, і їхньою слабкою підтримкою демократичних прагнень української нації.

Ми закликаємо близькі нам за духом партії і громадянські рухи країн ЕС і всієї Европи об’єднатися, щоби зупинити насилля і репресії в Україні та сприяти волі і єдності української нації.

Март Хемле, лідер Консервативної партії Естонії (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, EKRE).

Раівіс Дзінтарс, співголова Національного альянсу “Все для Латвії!” – “За Батьківщину і свободу” (Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”)

Джуліус Панка, лідер Національного союзу Литви (Tautininkų Sąjunga).

Сєргєй Висотскій, лідер партії “Свобода” у Білорусі”.