Новий мер Нью-Йорка переїхав до резиденції, яка була порожньою 12 років

Сім’я мера Нью-Йорка заселилася в офіційну резиденцію глави міста вперше за 12 років. Обраний мер Білл де Блазі з сім’єю переїхав до маєтку Грейсі ( Gracie Mansion ) на Манхеттане, повідомляє The Financial Times.

5 грудня де Блазі також запросив у знову відкрилася резиденцію жителів міста і співробітників свого виборчого штабу на екскурсію по будинку. Всього, як повідомив мер у своєму твіттері, на відкритті маєтку побували тисячі городян, які отримали безкоштовні квитки.

Попередній мер міста Майкл Блумберг , зайняв цей пост в 2002 році , відмовився жити в маєтку Грейсі – для економії коштів міського бюджету. Протягом усіх трьох термінів на посту градоначальника він жив у власному будинку на Манхеттане . При цьому Блумберг вклав сім мільйонів доларів власних коштів у ремонт офіційній резиденції, надавши пожертву в якості анонімного донора , уточнює видання .

До Блумберга маєток Грейсі пустувало протягом півтора років , після того як з нього у 2000 році виселився займав тоді пост мера Руді Джуліані. Джуліані довелося покинути маєток Грейсі, щоб жити разом зі своєю подругою , оскільки за законами Нью -Йорка в офіційній резиденції можуть проживати тільки члени родини глави міста .

Маєток побудував в 1799 році американський підприємець Арчибальд Грейсі , але потім йому довелося продати будинок , щоб покрити борги. Наприкінці XIX століття маєток перейшло в муніципальну власність , а в 1942 році його почав використовувати в якості офіційної резиденції мер Фіорелло Ла Гуардіа .

Білл де Блазі прийняв присягу мера Нью-Йорка 1 січня 2014 . На виборах у листопаді він отримав більше 60 відсотків голосів виборців , пообіцявши боротися з злочинністю і зменшити розрив між бідними і багатими. Раніше де Блазі працював в мерії протягом чотирьох років на початку 1990 -х років.