Один день Майдану обходиться в 500 тис. гривень

Утримання Євромайдана в центрі Києва обходиться близько півмільйона гривень на день. Такі цифри озвучив народний депутат від “Батьківщини” Арсен Аваков.

При цьому, зі слів нардепа, щоденні пожертви складають близько 60-100 тисяч гривень. У розпал протестів – доходило і до 300-400 тисяч.

Разом з тим, майже щодня в натовпі протестуючих ловлять шахраїв, які збирають гроші не на користь Майдану.

“Самооборона Майдану буквально кожен день ловить на площі кілька «лівих» скриньок для збору грошей. Стоїть аферист і каже, що збирає гроші на користь Майдану – мовляв, на ліки, на те, на се…Самооборона їх виловлює, «скриньки» забирає і приєднує їхній вміст до вмісту офіційного нашого скляного ящика для збору грошей. Офіційні ящики – їх 5 штук всього – вони під спеціальною охороною знаходяться”, – розповів нардеп.

“Майдан – така собі саморегулююча республіка. Зі своїми фінансами, зі своїми правилами витрат і постачання. Якщо ти просто так прийшов сюди і ніде не працюєш – не береш участі в самообороні, не ходиш на пікети, не працюєш волонтером, тебе не зареєстрував жоден намет, то ти не можеш встати на постачання і просто так споживати всі існуючі ресурси. Погодьтеся, це було б неправильно”, – пояснив Аваков.

Нагадаємо, раніше комендант наметового містечка на Майдані озвучив цифру в 50 тис. гривень, які йдуть на утримання Євромайдана.