Оператори можуть блокувати дію з розсилання незаконних СМС-повідомлень на Грушевського

Останнім часом широкого розповсюдження набуває протиправна практика використання так званих кетчерів (IMEI-захоплювачів), які дають змогу перемикати на себе обмін мобільного телефона з GSM-мережею без відома мобільного оператора – повідомляє Інтернет Асоціація України.

Система перехоплення в радіусі своєї дії працює непомітно для абонента і оператора і в змозі самостійно направити на мобілку СМС-повідомлення без залучення мережі оператора. У якості телефону відправника може бути підставлений будь-який номер. А якщо в зону дії кетчера потрапив сучасний смартфон, то система перехоплення може отримати повний доступ до інформації, яка на ньому міститься (включно з адресною книжкою та електронною перепискою).

Якщо ви отримали СМС-повідомлення від неіснуючих абонентів (скажімо, з рекламою магазину, поряд з яким ви перебуваєте, або вас лякають відповідальністю за участь у мирних акціях), знайте – це працюють злочинці з використанням кетчера. Використання кетчерів є незаконним і тягне кримінальну відповідальність за ст. 361 Кримінального кодексу України – «незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж». Можете звертатися з відповідною заявою до правоохоронних органів або до свого оператора.

Оператор, звичайно, не має відношення до передачі незаконних СМС-повідомлень, але він має технічну можливість для майже цілковитого блокування дії кетчерів. Вимагайте вжиття заходів вашим оператором, адже він несе відповідальність за якість надання вам телекомунікаційних послуг.

А щоб забезпечити неможливість незаконного отримання доступу до інформації з вашого телефону, у відповідальних випадках не користуйтеся смартфонами, особливо на платформі Андроїд: вони найбільш уразливі до дії кетчерів.