Опозиція пропонує створювати відділення Майдану в регіонах

 

У понеділок , 23 грудня, пішли 33-а доба акції прихильників євроінтеграції України на Майдані Незалежності в Києві. Ніч на головній площі країни пройшла без ексцесів і ранок на ній зустріли не менше 5 тисяч активістів .
На Майдані практично демонтували сцену , проте організатори просять мітингувальників не панікувати – буде встановлена ​​нова . Водночас , триває зміцнення ” лінії оборони ” : снігові барикади потихеньку тануть , але на їх місці з’являються зміцнення з металу , дерева і колючого дроту.
Нагадаємо , що в неділю , 22 грудня, опозиція провела в Києві на Майдані чергове народне віче. Головний результат – створення Народного об’єднання “Майдан” , яке , за задумом організаторів , має стати всеукраїнським та охопити протестами всю країну.
За різними даними , на акцію прийшли від 50 до 100 тисяч осіб , а ВО ” Свобода ” навіть заявляло про 500 тисяч .
Під час віче пролунала низка заяв. Так , екс -глава МВС Юрій Луценко сказав зі сцени Евромайдана , що учасники акції не повинні розходитися , поки не доб’ються зміни влади в Україні , а протести потрібно розповсюдити по всій країні.
Лідер ВО ” Свобода ” Олег Тягнибок оголосив про створення загальнонаціональної громадської організації ” Народне об’єднання Майдану ” і закликав людей , які з різних причин змушені повертатися з Києва додому , створювати осередки об’єднання у своїх населених пунктах.
А лідер фракції ” Батьківщина” Арсеній Яценюк заявив , що перше завдання всіх активістів – вступити в новий рух Майдан , повідомляє ЛІГАБізнесІнформ . ” Друга – рух Майдан має заявити , що у нас є політичні завдання з відновлення балансу влади в країні” , – сказав він.
На думку Яценюка , це потрібно зробити , в тому числі прийняттям нової української Конституції без президентської форми правління .
Крім того , вважає опозиціонер , “Майдан” повинен запропонувати загальний план змін для країни. “Щоб кожен , хто стоїть на Майдані , хто поділяє наші цінності , побачив себе в цьому плані” , – сказав він.
Яценюк оголосив , що мова йде про зміну судової системи – це незалежність суддів і знищення корупції , а також нова прокуратура – через прийняття європейського закону про прокуратуру.

.