Оприлюднили список творів, які висунуті на здобуття премії ім. Лесі Українки

Держкомтелерадіо закінчив прийом творів, висунутих на здобуття премії Кабінету міністрів ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2013 рік. Про це повідомляє прес-служба відомства.

Цього року на премію, що присуджується в чотирьох номінаціях, надійшла 61 робота. Найбільше претендентів змагатимуться цього року у номінації «Літературні твори для дітей та юнацтва». Серед 35 поданих видань – книги дитячих письменників Романа Демчука, Людмили Гнатюк, Вадима Карпенка, Віктора Васильчука, Надії Гуменюк, Тетяни Щегельської, Світлани Коробової, Антоніни Царук, Анатолія Григорука та інших.

На здобуття премії у номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» висунуто 13 книг, що вийшли у видавництвах «Фактор», «Ранок», «Талант», «Майстер-клас», «Аверс». Над художнім оформленням цих видань працювали художники Галина Зінько, Олена Курдюмова, Наталія Рудіянова, Тетяна Філоненко, Наталія Дерев’янко, Нана Деменкова, Світлана Рудікова, Ольга Кузнецова та Вікторія Ковальчук.

У номінації «Театральні вистави для дітей та юнацтва» – дев’ять театральних постановок лялькових театрів Запоріжжя, Ужгорода, Івано-Франківська, вистави театрів юного глядача Донецька, Одеси, Запоріжжя, а також Вінницького академічного обласного театру, Криворізького академічного міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху», Херсонського обласного академічного театру.

На відміну від минулих років збільшилась кількість творів, висунутих на здобуття премії у номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва». Цього року за престижну нагороду змагатимуться короткометражні ігрові фільми «Ваня», «Тімка», мультфільм «Як черепаха Наталка до школи збиралась» та повнометражний художній дитячий фільм «Іван Сила», який торік пройшов на великому екрані та завоював прихильність глядацької аудиторії.

З повним переліком висунутих на здобуття премії творів можна познайомитись тут.

Рішення про присудження премії повинно бути ухвалене до 25 лютого, до дня народження відомої української поетеси та драматурга Лесі Українки. Кожен з переможців отримає по 10 тис. грн.