Папа Римський назвав інтернет Божим даром і "втіленням справжнього добра"

Папа Римський Франциск назвав інтернет божим даром і втіленням справжнього добра. Відповідну заяву було зроблено Папою в посланні до пастви з нагоди Всесвітнього дня соціальних комунікацій (World Day for Social Communications).

«Інтернет є дар Божий. Він надає нам воістину безмежні можливості для людського єднання і прояву солідарності», – йдеться в тексті послання, опублікованому 23 січня на ватиканському новинному порталі news.va.

При цьому, як підкреслив Папа Франциск, це не означає, що в інтернеті немає проблем. За словами понтифіка, швидкість поширення в Мережі інформації часто значно перевищує людські здібності по її правильній оцінці і осмисленню. Крім того, зазначив папа, часто інтернет використовується для того, щоб відгородитися від справжніх проблем, ізолювати себе від суспільства. «Проте, все це не повинно бути причиною відмовлятися від спілкування в соціальних мережах та інших видів комунікації в інтернеті», – уклав понтифік.

Зі схваленням соціальних мереж та інтернету в цілому раніше виступав також попередник Франциска на папському престолі – Бенедикт XVI. У 2011 році, також у День соціальних комунікацій, понтифік «благословив» спілкування в соціальних мережах, підкресливши його значимість для нових знайомств, обміну знаннями та культурного діалогу.

Про роль інтернету в житті сучасного суспільства раніше висловлювався і глава Російської православної церкви – патріарх Кирило. У своєму інтерв’ю телеканалу «Росія» патріарх назвав інтернет і соціальні мережі «королівством кривих дзеркал» . За його словами, надмірне захоплення інтернетом призводить до «поневолення свідомості і волі». «Люди цілодобово сидять біля екрану, біля монітора комп’ютера або планшета і занурюються в цю реальність. Ми всі занурюємося в королівство кривих дзеркал», – заявив Кирило.