Під час заворушень 19 січня міліція мала право застосовувати вогнепальну зброю, – МВС

Це передбачено ст.12 Закону України «Про міліцію». Про це повідомив начальник Управління масових та спортивних заходів ДГБМВС України Олег Матвєйцов.

Стаття 12 Закону України «Про міліцію» чітко вказує, що у разі  групового нападу на працівників міліції, що загрожує їхньому життю та здоров`ю, правоохоронці мають  право застосовувати вогнепальну зброю, – зазначив представник МВС.

За словами Олега Матвєйцова, учора міліціонери діяли не також жорстко, як дозволяє їм у цій ситуації закон. Стосовно тих, хто вчиняв активні протиправні дії застосовували лише спеціальні засоби активної оборони, які використовуються під час несення служби з охорони громадського порядку. Зокрема, це сльозогінний газ, спеціальні засоби для відстрілу гумовими кулями несмертельної дії та світло-шумові гранати.

Начальник Управління масових та спортивних заходів також наголосив на тому, що водомети учора використовувалися лише для того, аби загасити пожежі, які були спричинені мітингувальниками.

У зв’язку з тим, що активісти прийшли на Європейську площу із запалювальними сумішами, фаєрами та іншими піротехнічними засобами, підпалили службові автомобілі міліції та інші об’єкти, правоохоронці використали водомети для гасіння пожежі та нерозповсюдження її далі, – підкреслив правоохоронець.