Побиті «беркутівцями» фотокори подаватимуть до суду

Під час бійки біля Києво-Святошинського суду 10 січня вкотре постраждали журналісти. Фотокореспондент Lb.ua Максим Левін розповів: «Він (беркутівець) почав мене бити по ногах, а далі до нього приєдналося ще зо троє його колег». На вигуки Левіна про те, що він є журналістом, беркутівці, за його словами, у нецензурній формі відповідали, що їм все одно.

Також було вчинено напад на журналіста «Цензор.Нет» Олексія Чернишова. Камеру пана Левіна пошкоджено. Також постраждала громадська журналістка, блогер Олена Білозерська.

Як розповів у коментарях «Телекритиці» фотокореспондент-фрілансер, який співпрацює з «Цензор.Нет» Олексій Чернишов, внаслідок нападу йому зламано поперечний відросток. Крім того, фотограф зазнав інших ударів, зокрема, у вухо. Внаслідок ушкодження поясниці у найближчі дні він не зможе працювати і надалі пересуватиметься у корсеті.

За словами пана Чернишова, «Беркут» під будівлею суду діяв за сценарієм, аналогічним зачисткам вулиці Банкової 1 грудня 2013 року.За словами фотокора, у небезпечній ситуації він підняв руки й техніку вгору та вигукував, що є журналістом – «усім своїм виглядом демонструючи, що не є учасником пікету та не збирається втручатися у бійки». В цей час беркутівці напали на його колегу, фотокореспондента Lb.ua Максима Левіна. Зауваживши побиття, пан Чернишов почав знімати це. «Відразу ж беркутівець повалив мене на землю, а далі, бійці, які зачищали територію, пробігаючи повз мене, добивали гумовими палицями – як і на Банковій 1 грудня».

«Надалі планую подати заяву до міліції щодо повноважень беркутівцями та перешкоджання журналістській діяльності», – каже фотокор. І додає, що зможе це зробити лише пізніше – після проходження медичних процедур.

Максим Левін розповів, що на нього представник «Беркута» напав, коли фотокор вів зйомку: «Він почав мене бити по ногах, а далі до нього приєдналося ще з троє його колег». На вигуки пана Левіна про те, що він є журналістом, беркутівці, за його словами, у нецензурній формі відповідали, що їм все одно. «Може, вже четвертий зреагував на це попередження та зупинив беркутівців», – додав пан Левін.

Вирвавшись від нападників, журналіст підняв камеру та став фіксувати зачистку території під судом.«До мене підбіг беркутівець, і вдарив по об`єктиву та спалаху, вивівши камеру з робочого стану», – каже Максим Левін.

Фотокорекспондент звернеться до міліції із заявою про перешкоджання журналістській діяльності.

Олена Білозерська значних травм не зазнала. Її штовхнули ззаду і кинули на асфальт.