Політолог: Тернопільський євро майдан фактично підтримує позицію Януковича

Інтерв`ю Президента дало відповіді на багато питань, коментує політолог Олег Мамчур.

Перше – Янукович як Президент держави відстоює інтереси країни та людей.

Янукович хоче, щоб Європа зрозуміла нас правильно. Янукович наголосив, що Україна готова підписати угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі , але тільки в тих умовах , які убезпечать вітчизняну економіку від втрат , а людей – від обвального зниження рівня життя. Основна пропозиція української сторони щодо того , як зняти деякі суперечності – це тристоронні переговори між Україною , ЄС і Росією. Уряд ініціює такі переговори, вже ніби отримали згоду Росії і дуже розраховують на підтримку з боку ЄС. Уряд зацікавлений у тому , щоб переговори почалися якнайшвидше і пройшли результативно. Європейський Союз заявив , що підписання може відбутися навесні наступного року , і в ході телеінтерв`ю Президент запевнив, що зробить все можливе , щоб до цього часу необхідні домовленості були досягнуті.

Крім цього, Президент заявив, що потенційна допомога Україні , про яку говорив Євросоюз , могла б бути надана всього лише в розмірі 600 млн. євро. Це в 10 разів менше , ніж втрати України за 9 місяців 2013 року, коли Росія ввела обмеження по нашому експорту. Тим часом , на комплексну перебудову промисловості за євростандартами , як стверджують експерти , Україні буде потрібно не менше 160 млрд. євро, пише Медіарегіон.

Це аргумент для думаючих людей, тим паче для підприємців та експертів. Цю позицію Віктора Федоровича я б назвав «євро прагматизмом», адже, як зауважив один з авторів The New York Times , «… судячи з усього , Брюссель так і залишився скептиком щодо європейських шансів України . Він пообіцяв не більше мільярда євро допомоги в рамках запропонованої угоди . За великим рахунком , Євросоюз навіть не відшкодовує Україні витрати на дорогу ».

Не так давно Європейський союз виділив 450 млрд. євро для фінансової стабілізації економік Греції , Іспанії та Португалії , які більше за інших постраждали від кризи. Засоби, які необхідні Україні для компенсації втрат – на кілька порядків менше. Тим не менш, ми не отримали підтримки на найважливішому , заключному , етапі , хоча більшу частину шляху вже успішно подолали разом з керівництвом ЄС.

Окрім цього, Президент все ж підтвердив своє євро інтеграційне прагнення: наступний 2014 рік буде непростим , тому сьогодні важливо сформувати фундамент для подальшої активізації виробництва. Насамперед, для цього необхідно відновити нормальний торговельно-економічний режим з Росією. Але в більш тривалій перспективі цього недостатньо. Як відзначають експерти , всякий проект інтеграції буде вигідний Україні тільки в тому випадку , якщо Україні вдасться  значно розширити кооперацію по стратегічних напрямах співпраці і разом з нашими партнерами реалізовувати масштабні проекти. Інтенсивне напрацювання таких проектів буде йти весь час , який залишається до підписання Угоди.

Як прокоментуєте дії опозиції, та молоді на майданах?

Наша опозиція на словах так хоче в Європу. А на ділі – кидає людей на штурм державних установ , порушуючи всі норми політичної поведінки , прийняті в цивілізованому суспільстві . Зрозуміло, що лідери опозиції спекулюють на почуттях і прагненнях наших людей і маніпулюють народними акціями виключно для отримання власних політичних бонусів. Мені імпонує позиція тернопільських студентів, котрі забрали політичні прапори з театрального майдану. Мабуть через це й так мало людей відвідує театралку.

Загалом ж маніфестації , які проходять в країні – це підтримка того курсу , який проводили, проводять і будуть проводити Президент України і Уряд. Треба відзначити, що Янукович готовий відкрито говорити з людьми про проблеми і пояснювати свою позицію. Безумовно, спільну мову вдасться знайти, тому що у нас всіх – спільна європейська перспектива , загальна європейська стратегія.

НОВИНИ РАЙОНІВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Бережанського району

новини Борщівського району

новини Бучацького району

новини Гусятинського району

новини Заліщицького району

новини Збаразького району

новини Зборівського району

новини Козівського району

новини Кременецького району

новини Лановецького району

новини Монастириського району

новини Підволочиського району

новини Підгаєцького району

новини Теребовлянського району

новини Чортківського району

новини Шумського району