Політичне переслідування по-тернопільськи

До нас у редакцію потрапив дуже цікавий документ (див. скан нижче по тексту). Дамо деякі пояснення для наших читачів.

Слідчим Управлінням в Тернопільській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеного до ЄРДР №42017210000000303.

Досудове розслідування доручено старшому слідчому Шелінгович Л.В. Процесуальним керівником призначено прокурора прокуратури Тернопільської області Зварич Т.С. Депутату Тернопільської міської ради, в.о. заступника начальника ГУ Держгеокадастру в Тернопільській області Серетному Т.І. у даному кримінальному провадженні 30.01.2017 року повідомлено про підозру в отриманні неправомірної вигоди в інтересах особи, що надавала таку вигоду (ч.3 ст. 368 КК України).

Серетного Т.І. не затримували в порядку ст. 208 КПК України, адже останній не приймав будь-яких грошових коштів ні від заявника, ні від названих прокуратурою «посередників». Слідчим суддею Тернопільського міськрайонного суду ухвалою від 05.02.2017 року обрано Серетному Т.І. запобіжний захід у виді особистої поруки та покладено обов’язок, серед іншого, не покидати межі міста Тернополя без дозволу слідчого прокурора.

Згідно із статутними обов’язками, останній як член фракції Радикальної партії Олега Ляшка мав буди присутнім на зібранні однопартійців, що відбувалися у м. Шумськ, м. Кременець, м. Збараж Тернопільської області 11.02.2018 року. За таких обставин, Серетним Т.І. заздалегідь, 09.02.2017 року у письмовому вигляді повідомлено слідчого та прокурора про об’єктивну необхідність залишення меж міста Тернополя 11.02.2018 року з 08 год. 00 хв. до 22 год. 00 хв.

Однак, слідчим Шелінгович Л.В. за погодженням із прокурором Зварич Т.С. відмовлено у реалізації політичних прав Серетному Т.І. та виїзду з міста Тернополя на дату зібрання, мотивуючи відмову тим, що, на їх думку, відвідування даного роду заходів не сприятиме досудовому розслідуванні і взагалі зашкодить становищу підозрюваного в їх очах.

Водночас, мотиви повідомленої підозри до політичної діяльності Серетного Т.І. не мають відношення. Таким чином, неправомірно та без належного обґрунтування, депутату від Радикальної фракції О. Ляшка прокурором та слідчим заборонено брати участь у зборах представників партії. Висновки робіть самі.