Попередити виникнення алергії у дітей допоможуть брудні собаки

Домашні улюбленці для багатьох людей стали невід’ємними членами сім’ї. Їх поважають і люблять, про них піклуються та дбають. У відповідь ми отримуємо вірного друга, здатного підтримати у важкій ситуації, розрадити та позбавити від депресії. І коли наш чотириногий друг хворіє, ми готові віддати багато що, лиш би з ним все було гаразд.

Саме тому терапия для животных сьогодні знаходиться на досить високому рівні. Тваринам проводять складні операції, аж до пересадки життєво важливих органів, а їх життя деякими найзапеклішими захисниками тварин ціниться не набагато менше, ніж людське.

Та далеко не всі зважуються завести вдома улюбленця. По-перше, це зайва відповідальність. По-друге, багатьох стримують діти, у яких може розвиватися алергія на тварин.

Однак американські дослідники поспішають нас заспокоїти: алергії не варто боятися. Навпаки: завівши в домі брудного собаку, ви попередите її виникнення. Так, фахівці виявили, що діти, які в ранньому віці тісно спілкуються з собаками і домашньою худобою, набагато рідше піддаються ризику захворіти алергією та бронхіальною астмою в майбутньому. Більше того, позитивний вплив на юний людський організм чинять і мікроорганізми, що мешкають в травному тракті домашніх тварин!

Дослідження розпочалося більш ніж десять років тому. Американці вирішили детально проаналізувати історії захворювання дітей, у яких були домашні тварини, та малюків, у яких домашніх тварин не було. В основному серед домашніх тварин були собаки, трохи рідше – коти.

В результаті тривалих аналізів дослідники виявили, що в дітей, у яких були домашні улюбленці, набагато рідше розвивалася алергія та бронхіальна астма.

Трохи згодом схоже дослідження було проведене європейськими колегами, які з’ясували, що такого позитивного ефекту дозволяє досягти й наявність домашньої худоби.

І ось в 2010 році американська дослідниця Сьюзан Лінч (Susan Lynch) припустила, що собаки, які багато часу проводять надворі, можуть приносити в дім особливі бактерії, які й було виявлено в кишечнику власників тварин. Ці бактерії запускають імунні реакції організму, в результаті яких виробляються необхідні антитіла.

Далі було вирішено провести дослідження на мишах. Для цього вчені використовували пил, зібраний з будинків, у яких мешкають собаки. І в тих представників, які контактували з пилом, алергічні реакції виявлялися у значно менших масштабах. Далі вчені проаналізували бактеріальний склад кишечнику піддослідних – у тих, хто контактував з собаками, бактерій Lactobacillus johnsonii було значно більше, разом з тим у них спостерігалася вища стійкість до розвитку бронхіальної астми.