Посилено соціальний захист жінок з маленькими дітьми

Відтепер відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зараховується до страхового стажу при розрахунку «лікарняних» виплат. Про це повідомила Міністр соціальної політики України Наталія Королевська, відповідаючи на запитання журналістів.

„Вже набув чинності Закон, розроблений Мінсоцполітики, що посилює соціальний захист жінок з маленькими дітьми. Відтепер при розрахунку „лікарняних” виплат до страхового стажу зараховуватиметься відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку”, – сказалаНаталія Королевська.

Вона пояснила, що до прийняття Закону жінка, яка мала 5-річний страховий стаж, вийшовши нароботу через 3 роки, могла отримати тільки 60% середньої зарплати при нарахуваннях за лікарняний. Відповідно ж до внесених змін, у наведеному прикладі до п’яти років додається три, і це дає змогу жінці отримувати виплати за лікарняним у розмірі 100% від середньої зарплати.

Крім того, наголосила Міністр, Законом установлено, що у разі, коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 1 січня 2011 року до набрання чинності Закону, час відпустки зараховується до її страхового стажу.

Наталія Королевська підкреслила, що Мінсоцполітики продовжує працювати над посиленням соціального захисту жінок, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною або збираються з неї виходити. Зокрема, зараз напрацьовується пакет пропозицій щодо повернення до трудової діяльності жінок з маленькими дітьми.

„Міністерство вже підготувало законопроект, який надасть змогу жінкам з дітьми працювати дистанційно, допомігши їм поступово повертатися до роботи та мати додатковий заробіток без шкоди для родини. Крім того, ми пропонуємо додаткові преференції роботодавцям, які братимуть таких жінок на роботу, а також ваучери на навчання та перекваліфікацію”, – зазначила Наталія Королевська.