Представники Тернопільської та Хмельницької областей провели акцію «Збруч – ріка єднання!»

На території Тернопільської та Хмельницької областей 22 січня відбулася уже традиційна акція «Збруч – ріка єднання!». На мості через річку Збруч зустрілися представники громади, духовенства та влади двох сусідніх областей.
Нагадаємо, що відзначення Дня Соборності та Свободи України і 95-ї річниці проголошення Акта злуки проходить по всій Україні відповідно до завдань Президента щодо забезпечення національної єдності та громадянської злагоди.

Від імені голови Тернопільської облдержадміністрації Валентина Хоптяна учасників ходи привітав його заступник Петро Гоч.

“На річці, яка колись роз’єднувала державу, зустрілися представники західної та центральної України, а саме Хмельницької та Тернопільської областей, щоб показати, що у нас одна Батьківщина і жодні політичні чи інші події, які відбуваються зараз, не роз’єднають народ, – каже Петро Гоч. – Люди, які прийшли на міст єднання, віддали шану тим, хто боровся за єдність та демократію. Сьогоднішньою ходою ми ще раз довели, що ми єдині, ми сильні і ми велика українська держава, яка процвітатиме і якою гордитиметься кожен її мешканець”.3

Звернувся до учасників єднання і перший заступник голови Хмельницької ОДА Вадим Гаврішко.

“95 років тому збулася мрія українців, коли поєдналися дві частини України – УНР та ЗУНР. Вперше люди обійнялися на мостах Чернівецької, Хмельницької, Тернопільської та інших областей. Тоді Західноукраїнській

Народній Республіці не судилося проіснувати тривалий час, але у 1939 році відбулося друге воз’єднання і наші здобутки ми відстоюємо до сьогодішноього дня, крок за кроком. Наше завдання – зберегти цю цілісність, зберегти суверенність та єдність нашої європейської держави”, – підсумував Вадим Гаврішко.

Учасники урочистої ходи закликали усіх пам’ятати сторінки історії нашої держави та єднати свої зусилля задля побудови заможної та процвітаючої України.

Продовжилися урочистості з нагоди ЗУНР у Волочиську.