Представниця ЄС: президент України має переглянути ухвалені парламентом рішення

Голова зовнішньополітичного відомства ЄС Кетрин Ештон закликала Віктора Януковича переглянути прийняті напередодні закони, які обмежують права українців та суперечать міжнародним зобов’язанням України.

Верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Кетрин Ештон висловила глибоке занепокоєння подіями у Києві. “Декілька законопроектів, які обмежують основні права українських громадян, поспіхом ухвалили, явно знехтувавши парламентським процедурами та демократичним принципами”, – сказано у заяві Кетрин Ештон від 17 січня 2014 року.

“Зокрема я стурбована змінами в законодавстві, які передбачають обмеження прав на зібрання та свободи слова і ЗМІ, що викликають занепокоєння та суперечать міжнародним зобов’язанням України”, – заявила Кетрин Ештон. Те саме, за словами віце-президентки Єврокомісії, стосується і змін, які, “схоже, серйозно урізатимуть активність організацій громадянського суспільства в Україні та спростять процедуру відкликання мандатів членів парламенту”.

Слово за президентом

Кетрин Ештон висловила жаль з приводу того, що “такі прикрі події відбуваються в час політичної кризи і не допомагають у створенні довіри та пошуку політичного вирішення, якого можна досягти лише у ході всеохоплюючого діалогу за участі усіх сторін”. “Я закликаю президента України забезпечити, щоб ці рішення були переглянуті та приведені у відповідність з міжнародними зобов’язаннями України”, – наголосила верховна представниця ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки.

На голосування депутатами Верховної Ради в ручному режимі за низку законів у четвер, 16 січня, відреагував також єврокомісар з питань розширення та політики добросусідства Штефан Фюле. “Дуже стурбований новими законами, що обмежують свободи і суперечать європейським прагненням і зобов’язанням”, – зауважив Фюле у своєму мікроблозі на Twitter у п’ятницю, 17 січня.

Водночас глава МЗС Швеції Карл Більдт закликав у своєму Twitter-екаунті обговорити події в Україні, що викликають занепокоєння, на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у понеділок, 20 січня, в Брюсселі. “З Києвом не можна далі вести справи у звичному режимі”, – написав Більдт.