Прийняття обласного бюджету під загрозою

В області складається критична ситуація із прийняттям обласного бюджету, оскільки обласна державна адміністрація ще досі не подала обласній раді проект бюджету-2014.

Згідно із Бюджетним кодексом України обласні бюджети затверджуються рішенням обласних рад не пізніше ніж у двотижневий строк з дня офіційного опублікування закону про Державний бюджет України.Незважаючи на те, що згідно з Бюджетним кодексом  України місцеві державні адміністрації схвалюють проект рішення  про місцевий бюджет  перед його розглядом на  сесії відповідної  місцевої ради,  станом на 28 січня 2014 року  проект рішення Тернопільської обласної ради “Про обласний бюджет на 2014 рік” до обласної  ради не подано. Це загрожує недотриманню визначених законом термінів  затвердження обласного бюджету.

До завершення цього терміну залишаються лічені дні. З проектом обласного бюджету повинні ознайомитися депутати, внести свої пропозиції та рекомендації постійні депутатські комісії обласної ради.

У ситуації, що склалася, повну відповідальність через можливі проблеми із надходження коштів, невиплатою зарплат та соціальних допомог, забезпеченням нормального функціонування бюджетних установ та комунального господарства лежатиме на обласній державній адміністрації.

У зв’язку з цим як голова найвищого представницького органу Тернопільщини звертаюся до прокуратури Тернопільської області щодо вжиття заходів прокурорського реагування для повернення бюджетного процесу у законодавче русло та притягнення до відповідальності посадових осіб обласної державної адміністрації, винних у порушенні  бюджетного законодавства.

Голова Тернопільської обласної ради                  Василь Хомінець