Прогноз по рейтингу України з "негативного" перейшов на "стабільний"

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s змінило свій прогноз по кредитному рейтингу емітента України (у національній та іноземній валюті) з “негативного ” ​​на ” стабільний”. Про це йдеться в заяві агентства.

Сам рейтинг України збережений на рівні B- .

Підвищення прогнозу по рейтингу в агентстві пояснили угодою з Росією про інвестиційний кредит на 15 млрд дол Оскільки ця сума становить близько 8 % ВВП України (у прогнозі на 2014 р.) , її отримання допоможе Києву зайнятися досягненням своїх зовнішньоекономічних цілей протягом усього майбутнього року .
Проте , в S & P відзначають , що залежність України від Росії буде рости , якщо ринкові умови не дозволять офіційному Києву випустити папери боргових зобов’язань для іноземних гравців , не рахуючи Росії , або ж якщо не буде знайдений інший джерело фінансування урядових потреб .

На початку листопада 2013 агентство S & P знизило рейтинг України з B до B- з “негативним ” прогнозом. Тоді аналітики пояснили це неготовністю Києва розробити стратегію щодо збереження достатньої кількості іноземної валюти , щоб досягти своїх економічних цілей на зовнішньому ринку.

Раніше повідомлялося , що політична криза в Україні , що отримав в народі назву ” Евромайдан “, викликав стурбованість рейтингових агентств. Першими про можливість чергового зниження її суверенних рейтингів заявили в S & P. Як підкреслював директор групи суверенних рейтингів S & P Тревор Каллінен , агентство може знизити рейтинг України з поточного рівня B- у випадку ” подальшого посилення напруженості або ескалації насильства”.

Нагадаємо , в 2014 р. Україна буде потрібно виплатити 17,4 млрд дол для обслуговування зовнішнього боргу.

При цьому в наступному році Національний банк і уряд тільки Міжнародному валютному фонду повинні виплатити 3,66 млрд дол Проблема посилюється обмеженими можливостями консолідації бюджету , а також низькими темпами економічного зростання протягом найближчих десяти років. У жовтні -листопаді аналогічне зниження рейтингів здійснили рейтингові агентства Moody ` s і Fitch Ratings