Проти тернопільського інваліда Олександра Башти почали розслідування

23 січня близько 17 години перед початком блокування адмінприміщення, яке належить Тернопільській обласній раді, один із громадян приїхав на інвалідному візку та дерев’яною палицею, яку привіз із собою, розбив скло на вхідних дверях будівлі.

Працівники міліції, які здійснювали охорону громадського порядку, зробили зауваження громадянину. У відповідь на адресу правоохоронців посипалася нецензурна лайка та погрози. Останній намагався нанести міліціонерам тілесні ушкодження, порвав формений одяг.

Працівники міліції з морально-етичних міркувань не могли застосувати проти порушника-інваліда будь-які засоби фізичного впливу.

Відомості про даний факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч.3 ст.296 Кримінального кодексу України «Хуліганство» та розпочато досудове розслідування.

Цього дня ще один неприємний інцидент, під час якого потерпів працівник міліції, стався при блокуванні ТОДА. При спробімітингувальників проникнути до приміщення, тілесні ушкодження було заподіяно одному із правоохоронців, який забезпечував охорону громадського порядку. Потерпілий за допомогою звернувся до медиків. У нього діагностували закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забій потиличної ділянки голови та передпліччя. На даний час працівники міліції встановлюють обставини отримання потерпілим тілесних ушкоджень. Відкрито кримінальне провадження за ч.2 ст.345 «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу» Кримінального кодексу України.