Росія хоче на третину знизити ціну на газ для України

Росія на третину знижує ціну на газ для України. Про це заявив Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України 18 грудня. Зокрема, він зазначив, що підписано додаткову угоду до контракту від 19 січня 2009 року щодо зниження ціни на газ, і з 1 січня 2014 року ціна для України складатиме 268,5 доларів за тис. куб. м.

«Це надзвичайно важливо для усіх галузей української економіки. Дійсно, відбулася серйозна подія. Ви знаєте, що над зниженням ціни активно працювали останні 3,5 року. Я вважаю, те, що відбулося, позитивно вплине і на соціально-економічні аспекти в нашому суспільстві», – зазначив Міністр Едуард Ставицький.

Відповідаючи на запитання журналістів, очільник Міністерства енергетики та вугільної промисловості України повідомив, що ціну знижено майже на  241,5 доларів за тис. куб. м, що додатково дозволить економити бюджету країни до 7 млрд. доларів.  Також Едуард Ставицький запевнив у подальшій стабільній співпраці із світовими компаніями, що підписали з Урядом України Угоди про розподіл вуглеводнів як на суші, так і на шельфі Чорного моря. «У своїх розрахунках компанії визначали ціну реалізації газу 260-270 доларів, тому вчорашні домовленості ніяким чином негативно не вплинуть на нашу співпрацю». Також стосовно щоквартального перегляду умов додаткової угоди, Міністр Едуард Ставицький переконаний, що він можливий лише у бік зменшення ціни.

Нагадаємо, Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький взяв участь у візиті української делегації на чолі з Президентом України Віктором Януковичем до м. Москва (Російська Федерація). Під час візиту було проведено засідання Українсько-російської міждержавної комісії, на якому обговорено питання українсько-російських відносин та міжнародної проблематики. За підсумками засідання схвалено Доповнення до контракту від 19 січня 2009 року між Національною акціонерною компанією «Нафтогаз України» і Відкритим акціонерним товариством «Газпром» купівлі-продажу природного газу в 2009-2019 роках.