Росія звинувачує Європу у розхитуванні ситуації в Україні

Голова МЗС Росії Сергій Лавров заявив, що ескалація насильства в Україні “стимулюється з-за кордону”. Він засудив “втручання” європейських політиків, водночас запропонувавши допомогу Росії.

Міністр закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров заявив про співвідповідальність Заходу в ескалації насильства в Україні. Про це у вівторок, 21 січня, повідомляє інформаційне агентство dpa. Безлади у Києві, на думку Лаврова, підігріваюся ззовні. “Ми знаємо про цю інформацію, котра є, щодо того, що це значною мірою стимулюється з-за кордону”, – наводить слова голови МЗС Росії російське агентство “Інтерфакс”.

Дипломат висловив закиди на адресу політиків країн Євросоюзу, котрі мають дипломатичні відносини з Україною, у тому, що ті “без будь-яких запрошень рвонули на Майдан”, аби взяти участь в антиурядових демонстраціях. Також Лавров звинуватив ЄС у подвійних стандартах по відношенню до подій в Україні. “Ви, напевно, пам’ятаєте, як усе починалося – захоплення мерії, захоплення урядових будівель. У цих будівлях бойовики трималися декілька тижнів. Уявіть собі, що подібне відбулося у будь-якій країні Євросоюзу. Чи можливо? Та ніколи цього би не дозволили”, – заявив Сергій Лавров.

Водночас міністр наголосив, що Росія робить усе, аби “допомогти стабілізувати ситуацію” в Україні. Голова МЗС РФ сказав, що Москва готова виступити посередником в урегулюванні політичної кризи в Україні – за умови, якщо із Києва надійде відповідне прохання. “Проте, наскільки я розумію, потреби у такій допомозі не буде: зараз є прямі контакти між президентом, урядом та опозицією”, – заявив дипломат.

Також Сергій Лавров відзначив, що “внутрішні проблеми будь-якої держави, у тому числі України, повинні вирішуватися через діалог, у конституційному правовому полі, без втручання ззовні”. “Я не знаю, хто і за що на нас ображається у Євросоюзі у зв’язку з подіями в Україні”, – зізнався голова зовнішньополітичного відомства Росії. Він заявив, що Євросоюз не пояснив своєї відмови обговорювати у тристоронньому форматі РФ-ЄС-Росія питання, пов’язані із зовнішньополітичним вибором українського керівництва, відзначає “Інтерфакс”.