Російський міліардер пропонує заморозити кредити для України

У партії російського мільярдера Прохорова запропонували заморозити кредит для України .

Про це сьогодні повідомила лідер партії « Громадянська платформа» , рідна сестра мільярдера Михайла Прохорова Ірина. Вона пропонує заморозити видачу Україні 15 кредиту в 15 млрд. дол через політичну кризу.

« Видавати кредит країні , керівництво якої знаходиться в політичному колапсі – це все одно , що діяти в логіці Остапа Бендера , який збирав гроші на ремонт пятигорского Провалу » , – цитує Ірину Прохорову прес -служба партії « Громадянська платформа».

Тим часом Уряд організовує залучення $ 2 млрд від Росії

Вона пропонує уряду заморозити виділення кредиту до моменту відновлення в сусідній державі правового порядку і роботи всіх інститутів влади.

За її словами , в партії вважають , що на тлі новин про зниження рубля і різке зростання євро ризикові вкладення для Росії – ” занадто велика розкіш ” . Уточнюється , що кредитний рейтинг України в грудні 2013 був підвищений на новинах про виділення кредиту ( Standart & Poor ` s змінило прогноз з” негативного ” на ” стабільний ” ) , проте зараз інвестори очікують погіршення ситуації в економіці України .

Як писали «Вести» , уряд РФ 17 грудня ухвалило рішення купити українських єврооблігацій на загальну суму в $ 15 млрд за рахунок коштів з Фонду національного добробуту . Перша така покупка вже відбулася 20 грудня – на $ 3 млрд. Перерахування коштів Україні має відбутися 24 грудня. Розміщення з англійського права відбулося на Ірландській біржі під 5 % річних. Нові розміщення українських бондів на решту $ 12 млрд мають відбутися в 2014 р.