Сенатор МакКейн: Влада, яка чинить репресії – заслуговує санкцій

…77-річний американський сенатор Джон МакКейн ліфтом піднявся на сьомий поверх Будинку профспілок, що перетворився на центр спротиву. Переступаючи людей, що спали на підлозі, він прямує до кімнати, де було призначено інтерв’ю Українській правді.

Однак понад півгодини ми не починаємо розмову. Приголомшений МакКейн дивиться у вікно на ЄвроМайдан, де двісті тисяч осіб спочатку співали гімн України, потім скандували “Банду – геть!”, а згодом влаштували справжні світлове шоу, увімкнувши тисячі підсвіток на своїх мобільних телефонах при скандуванні “Слава Україні! Героям слава!”

Посол США Джеффрі Пайєтт звертає увагу МакКейна на міст над вулицею Інститутською: “Тут було основне протистояння в ніч розгону”. Американський гість не може відірвати очей від площі, фотографуючи її на мобільний телефон.

МакКейн – один з найбільш поважних американських політиків. Учасник В’єтнамської війни, він провів п’ять з половиною років у полоні. Починаючи з 1987 року, МакКейн обирається сенатором від штату Аризона. Має репутацію “яструба”, що не любить російське керівництво. Був кандидатом у президенти від Республіканської партії на виборах 2008 року, але програв – через втому американського суспільства після восьми років керівництва його однопартійця Буша-молодшого та високі очікування від Барака Обами.

Окрім посади сенатора, МакКейн очолює раду Міжнародного республіканського інституту, що активно працює і в Україні. Один з пріоритетів їх діяльності – знаходження порозуміння серед опозиції для висунення єдиного кандидата на виборах президента.

Цими вихідними МакКейн спеціально прилетів до Києва, аби на власні очі побачити ЄвроМайдан. Паралельно він підписався під проектом резолюції Сенату США, де міститься пункт про запровадження санкцій проти українських чиновників, якщо вони надалі застосовуватимуть силу щодо мирних демонстрантів.

Аби показати солідарність з борцями за європейський вибір, у неділю МакКейн виступив зі сцени ЄвроМайдану, вітаючись із натовпом українською мовою та цитуючи їм Шевченка. “Америка з вами!” – завершив він свою промову. “Thank you, USA”, – проскандував Майдан.

“Подивіться, як змінилося українське суспільство, – розмірковував під сценою, дивлячись на все це, політтехнолог “Батьківщини” Олег Медведєв. – Дев’ять років тому, під час Помаранчевої революції, ми остерігалися, щоб на Майдан ніхто не приніс американський прапор. А тепер у нас сенатори виступають з трибуни”.