Сенатори США через ситуації в Україні доопрацьовують закон

Сенатори Джон Маккейн і Бенджамін Кардін представили у Сенаті США законопроект “Global Human Rights Accountability Act”, у якому пропонують поширити дію закону Магнітського, зокрема, на Україну.

У проекті пропонується ряд санкцій щодо громадян інших держав, винних у позасудових вбивствах, тортурах або інших порушеннях закону щодо громадянських активістів.

Ці санції включають у себе відмову у в’їзді в США, заморожування рахунків і заборону на купівлю нерухомості на території країни.

“Цей законопроект, який має підтримку двох партій, дає нам інструменти для стримування майбутніх зловживань у всьому світі, а також захищає нашу стратегічну фінансову інфраструктуру від тих, хто хотів би використовувати її для відмивання або укриття коштів, здобутих нечесним шляхом”, – йдеться у повідомленні, викладеному на сайті пана Кардіна.

“Порушників прав людини із Зімбабве, України, Гондурасу або Папуа-Нової Гвінеї ставлять до відома, що вони не зможуть уникнути наслідків своїх дій, навіть у тому випадку, якщо їхня рідна країна не в змозі діяти”, – зазначив пан Кардін.

Своєю чергою Джон Маккейн зазначив: “Закон Магнітського стоїть на сторожі верховенства закону, встановлює чіткі наслідки порушення основних прав людини. Документ передбачає наявність секретного списку осіб , які підпадають під його дію”.

Так званий закон Магнітського був прийнятий у 2012 році в США. Він запроваджує персональні санкції щодо осіб, відповідальних за порушення прав людини та принципу верховенства права.